25.10.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
849, pašlaik vēro: 21.

» SākumlapaPārgaujas novadā norisināsies Norvēģijas Finanšu instrumenta projekta “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” sanāksme
   

   Pārgaujas novada pašvaldība pagājušā gada beigās kļuva par vienu no pilotpašvaldībām Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) koordinētajā projektā “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana”. Projekts tiek īstenots ar Norvēģijas Finanšu instrumenta (NFI) atbalstu.

   LPS koordinētais projekts “Lietpratīga pārvaldība un Latvijas pašvaldību veiktspējas uzlabošana” balstīts, lai izveidotu “mācīties salīdzinot” sistēmu. Projekts piedāvā pašvaldībām iespēju efektīvāk izmantot savus resursus darba organizēšanā un pakalpojumu sniegšanā un vadīt pašvaldības darbu, balstoties uz faktiem, datu analīzi un citu pašvaldību pieredzi konkrētu problēmjautājumu risināšanā. “Mācīšanās salīdzinot” ir process, kurā iespējams uzlabot pašvaldības praktisko darbību, daloties zināšanās un informācijā ar citām pašvaldībām.

    Projekta ietvaros ir izveidoti četri pašvaldību sadarbības tīkli: Pašvaldību stratēģiskās vadīšanas tīkls (T1); Pašvaldību sociālā darba un veselības aprūpes pieejamības nodrošināšanas tīkls (T2); Pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu un mājokļu politikas tīkls (T3) un Pašvaldību izglītības un kultūras tīkls (T4). Pārgaujas novada pašvaldība projekta ietvaros piedalās pilotpašvaldības statusā T3 tīklā. Projekta eksperte no Pārgaujas novada pašvaldības ir Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja - Baiba Zvejniece.

    10.jūlijā norisināsies kārtējā sanāksme projekta T3 tīkla “Pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu un mājokļu politika” dalībniekiem , kura šoreiz tiek organizēta Pārgaujas novada pašvaldībā. Sanāksmē piedalīsies tīkla dalībnieki no vairākām Latvijas pašvaldībām: Ādažu novada, Alūksnes novada, Kārsavas novada, Ķekavas novada, Riebiņu novada, Saldus novada, Viesītes novada un Gulbenes novada. Kā arī piedaloties projekta koordinatoriem no LPS - Ligitai Pudžai, Andrai Feldmanei un Aino Salmiņam.
   
Sanāksmes pirmā daļa notiks Auciema muižā
, kurā tiks skatīti jautājumi par publisko pakalpojumu organizāciju un investīciju piesaisti Pārgaujas novadā; par sabiedriskā transporta organizāciju mazapdzīvotās lauku teritorijās (Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) rīcības plāns – ziņos Lotārs Dravants, VPR Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs); par skolēnu pārvadājumu organizāciju pašvaldībās (diskusiju vadīs T3 tīkla vadītājs Ainos Salmiņš (LPS)).
 
Sanāksmes otrā daļa norisināsies Daibē, SIA “ZAAO” poligonā “Daibe”
, piedaloties SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājam Aivaram Sirmajam. Otrajā daļā tiks skatīti jautājumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanas organizāciju (labās prakses piemēri, investīciju piesaiste u.c.).

Sanāksme ir slēgts pasākums - paredzēts tikai projekta dalībniekiem. 

Par projektu vairāk variet uzzināt: šeit!

Jautājumu gadījumā lūgums sazināties ar Attīstības plānošanas nodaļas vadītāju Baibu Zvejnieci (t: 29353779, e-pasts: baiba.zvejniece@pargaujasnovads.lv).

Informāciju sagatavoja:
Attīstībs plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece


29353779