21.01.2018, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Barikāžu dienas atceres pasākums
  19. janvārī plkst. 17.00 Straupes bibliotēkā notiks barikāžu dienas atceres pasākums ...
 • Aicinām Pārgaujas novada jauniešus aizpildīt aknetu
  Projekta “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde” ietvaros tiek veikta jauniešu anketēšana ...
 • Ar valsts atbalstu Pārgaujas novadā uzsākta vairāku projektu realizācija
  Saņemot valsts mērķdotācijas pašvaldības pasākumu īstenošanai, šajā gadā uzsākta vairāku projektu realizācija (kopā 4) ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
44, pašlaik vēro: 10.

Vai, Jūsuprāt, Pārgaujas novadā būtu nepieciešams atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kas būtu svētki bērniem un kuras ietvaros tiktu godināti 2017. gadā jaundzimušie bērni?
» SākumlapaLatvijā notiek Eiropas Vietējās solidaritātes dienas

14. – 18. novembrī Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Vidzemes plānošanas reģions organizē Latvijā pirmoreiz notiekošās Eiropas Vietējās solidaritātes dienas. To ietvaros Imeretijas reģiona Gruzijā pārstāvji tiekas ar Pārgaujas, Valmieras un Raunas novada politiķiem, uzņēmējiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, jauniešiem un skolēniem, tādējādi iesaistot mūsu pašvaldību pārstāvjus un iedzīvotājus arvien jaunās attīstības sadarbības aktivitātēs.

14. novembrī, vizītes ieskaņā, Imeretijas reģiona un LPS pārstāvji tikās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā V. E. Teimurazu Džandžaliu (Teimuraz Janjalia), diskutējot par Latvijas un Gruzijas pašvaldību divpusējās sadarbības jomām un turpmākajām kopīgajām aktivitātēm.

Tāpat Eiropas Vietējo solidaritātes dienu ietvaros Straupes pamatskolas un Stalbes vidusskolas skolēni piedalās zīmēšanas konkursā, kura tēma ir Gruzija, viena no Latvijas prioritārajām valstīm attīstības sadarbībā. Konkursam iesniegti 160 bērnu darbi, un labāko astoņu zīmējumu autori tiks apbalvoti svinīgā ceremonijā 17. novembrī Stalbes tautas namā, piedaloties Gruzijas vēstniecības Latvijā pārstāvjiem – Gruzijas vēstniecības Latvijā vecākajam padomniekam Arčilam Sokhadzem (Archil Sokhadze) un vēstniecības konsultantam Gigam Abuseridzem (Giga Abuseridze).

17. novembrī Gruzijas pārstāvji apmeklē Pārgaujas novadu - Straupes pamatskolu, SIA "ZAAO" un atkritumu noglabāšanas poligonu "Daibe", Ungurmuižu, iepazīstas ar Latvijas valsts proklamēšanas gadadienas svinēšanas tradīcijām, kas šogad tiek atzīmētas Stalbes tautas namā.

Vidzemes plānošanas reģions un Imeretijas reģions šā gada maijā parakstīja nodomu protokolu par sadarbību, un Eiropas Vietējās solidaritātes dienu aktivitātes ir iespēja abiem reģioniem īstenot jaunas aktivitātes attīstības sadarbības jomā.

Šogad Eiropas Vietējās solidaritātes dienu iniciatīvai, kas aizsākusies Francijas un Spānijas pašvaldībās, pievienojusies arī Latvija. Solidaritātes dienu pasākumi Eiropā notiek no 12. līdz 24. novembrim septiņos Francijas, Itālijas, Latvijas un Spānijas reģionos. Solidaritātes dienas norisinās Eiropas Komisijas līdzfinansēta projekta ietvaros, kura mērķis ir veicināt attīstības sadarbības aktivitāšu īstenošanu vietējās un reģionālajās pašvaldībās.

Vairāk informācijas par Eiropas Vietējās solidaritātes dienām atradīsiet šai iniciatīvai veltītajā mājaslapā. Papildu informācija par Latvijas attīstības sadarbības politiku 2016. - 2020. gadam Ārlietu ministrijas sagatavotajā infografikā.

Agita Kaupuža,
LPS padomniece Eiropas Savienības jautājumos, LPS pārstāvniecības Briselē vadītāja
E-pasts: agita.kaupuza@lps.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv