17.07.2018, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Gatavojamies pasākumam „Sakopta un videi draudzīga sēta 2018”
  Svarīga informācija sētu saimniekiem par ikgadējo konkursu „Sakopta un videi draudzīga sēta” ...
 • Aicinām iedzīvotājus piedalīties izstādes "Laikrādis" veidošanā
  Vairāk informācijas, zvanot pa tālr.: 26234766 (Solveiga) vai rakstot uz e-pastu – solveiga.ruska@pargaujasnovads.lv ...
 • Atklāta Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” mācību ēka
  10.maijā Pārgaujas novada Daibē oficiāli tika atklāta Dabas un tehnoloģiju parka (DTP) “URDA” mācību ēka ...
 • Publiskajai apspriešanai tiek nodoti pārgaujas novada teritorijas plānojuma 2013. - 2024. gadam grozījumu 1.redakcija
  ...
 • Informācija personām, kas pieteikušās uz zvejas tiesību nomu pašpatēriņa zvejai Sāruma un Raiskuma ezeros
  ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
68, pašlaik vēro: 29.

Vai esat iepazinies ar fizisko personu datu aizsardzības regulu, kas stājās spēkā no 25.maija visās Eiropas Savienības valstīs?
Mani tas neinteresē
» SākumlapaLatvijā notiek Eiropas Vietējās solidaritātes dienas

14. – 18. novembrī Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Vidzemes plānošanas reģions organizē Latvijā pirmoreiz notiekošās Eiropas Vietējās solidaritātes dienas. To ietvaros Imeretijas reģiona Gruzijā pārstāvji tiekas ar Pārgaujas, Valmieras un Raunas novada politiķiem, uzņēmējiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, jauniešiem un skolēniem, tādējādi iesaistot mūsu pašvaldību pārstāvjus un iedzīvotājus arvien jaunās attīstības sadarbības aktivitātēs.

14. novembrī, vizītes ieskaņā, Imeretijas reģiona un LPS pārstāvji tikās ar Gruzijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā V. E. Teimurazu Džandžaliu (Teimuraz Janjalia), diskutējot par Latvijas un Gruzijas pašvaldību divpusējās sadarbības jomām un turpmākajām kopīgajām aktivitātēm.

Tāpat Eiropas Vietējo solidaritātes dienu ietvaros Straupes pamatskolas un Stalbes vidusskolas skolēni piedalās zīmēšanas konkursā, kura tēma ir Gruzija, viena no Latvijas prioritārajām valstīm attīstības sadarbībā. Konkursam iesniegti 160 bērnu darbi, un labāko astoņu zīmējumu autori tiks apbalvoti svinīgā ceremonijā 17. novembrī Stalbes tautas namā, piedaloties Gruzijas vēstniecības Latvijā pārstāvjiem – Gruzijas vēstniecības Latvijā vecākajam padomniekam Arčilam Sokhadzem (Archil Sokhadze) un vēstniecības konsultantam Gigam Abuseridzem (Giga Abuseridze).

17. novembrī Gruzijas pārstāvji apmeklē Pārgaujas novadu - Straupes pamatskolu, SIA "ZAAO" un atkritumu noglabāšanas poligonu "Daibe", Ungurmuižu, iepazīstas ar Latvijas valsts proklamēšanas gadadienas svinēšanas tradīcijām, kas šogad tiek atzīmētas Stalbes tautas namā.

Vidzemes plānošanas reģions un Imeretijas reģions šā gada maijā parakstīja nodomu protokolu par sadarbību, un Eiropas Vietējās solidaritātes dienu aktivitātes ir iespēja abiem reģioniem īstenot jaunas aktivitātes attīstības sadarbības jomā.

Šogad Eiropas Vietējās solidaritātes dienu iniciatīvai, kas aizsākusies Francijas un Spānijas pašvaldībās, pievienojusies arī Latvija. Solidaritātes dienu pasākumi Eiropā notiek no 12. līdz 24. novembrim septiņos Francijas, Itālijas, Latvijas un Spānijas reģionos. Solidaritātes dienas norisinās Eiropas Komisijas līdzfinansēta projekta ietvaros, kura mērķis ir veicināt attīstības sadarbības aktivitāšu īstenošanu vietējās un reģionālajās pašvaldībās.

Vairāk informācijas par Eiropas Vietējās solidaritātes dienām atradīsiet šai iniciatīvai veltītajā mājaslapā. Papildu informācija par Latvijas attīstības sadarbības politiku 2016. - 2020. gadam Ārlietu ministrijas sagatavotajā infografikā.

Agita Kaupuža,
LPS padomniece Eiropas Savienības jautājumos, LPS pārstāvniecības Briselē vadītāja
E-pasts: agita.kaupuza@lps.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv