22.01.2018, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Barikāžu dienas atceres pasākums
  19. janvārī plkst. 17.00 Straupes bibliotēkā notiks barikāžu dienas atceres pasākums ...
 • Aicinām Pārgaujas novada jauniešus aizpildīt aknetu
  Projekta “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde” ietvaros tiek veikta jauniešu anketēšana ...
 • Ar valsts atbalstu Pārgaujas novadā uzsākta vairāku projektu realizācija
  Saņemot valsts mērķdotācijas pašvaldības pasākumu īstenošanai, šajā gadā uzsākta vairāku projektu realizācija (kopā 4) ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1289, pašlaik vēro: 9.

Vai, Jūsuprāt, Pārgaujas novadā būtu nepieciešams atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kas būtu svētki bērniem un kuras ietvaros tiktu godināti 2017. gadā jaundzimušie bērni?
» SākumlapaJaunieši! Sākusies pieteikšanās Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvai 2017

Visi Latvijas jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem aicināti piedalīties Eiropas mēroga projektā - Kārļa Lielā balva 2017. Konkursa mērķis ir ES mērogā iepazīstināt ar projektiem, kas veicina saprašanos un veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.

Visiem 28 valstu uzvarētājiem būs iespēja ar savu projektu iepazīstināt plašu, starptautisku auditoriju, bet trīs labākie Eiropas projekti iegūs arī naudas balvu, kas šogad ir lielāka nekā iepriekš: par labāko projektu - 7000 eiro, otro vietu – 5000 eiro, trešo – 2500 eiro. Trīs labāko projektu pārstāvji 2017. gada rudenī apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē vai Strasbūrā. Savukārt visu 28 ES valstu izvirzīto projektu pārstāvji 2017. gada maijā tiks uzaicināti doties četru dienu ceļojumā uz Āheni, Vācijā, lai piedalītos apbalvošanas ceremonijā.

Pieteikties Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursam var līdz 2017.gada 30.janvārim. Te pieejama informācija par balvu, pieteikšanās anketa, konkursa nolikums, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes u.c. --> http://www.charlemagneyouthprize.eu/lv/rules.html

Kārļa Lielā balvu 2008.gadā iedibināja Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Starptautiskās Kārļa Lielā balvas fonds. 2017.gadā balva tiks pasniegta jau 10. reizi.

2016.gada laureāti

2016.gadā konkursā pirmo vietu izcīnīja Itālijas projekts bēgļu integrācijas atbalstam InteGREAT, iedrošinot iesaistīties jauniešus no visas Eiropas. InteGREAT projektu izstrādāja AIESEC. Tas apvieno brīvprātīgos starptautiskā līmenī, vietējās NVO un kopienas. AIESEC ir starptautiska platforma studentiem un nesenajiem absolventiem ar mērķi izzināt un attīstīt savu potenciālu, kas varētu pozitīvi ietekmēt sabiedrību. Otro vietu ieguva Grieķijas projekts Meklējot Kārli Lielo, ko izstrādāja studenti no Pyrgetos liceja. Tā ir planšetdatoriem paredzēta spēle par Kārli Lielo (no latīņu valodas Carolus Magnus; 742.g.-814.g.) - Franku impērijas izveidotāju; impērija aptvēra gandrīz visu mūsdienu Eiropas valstu teritoriju. Pateicoties viņa mēģinājumiem izveidot savienību, viņu tolaik dēvēja par Eiropas Tēvu. Trešo vietu ieguva Lielbritānijas projekts Jaunatnes Eiropadome - starptautiska ikgadējā konference, kas apvieno jauniešus, kuri dedzīgi iestājas par ES nākotni. Tās mērķis ir sniegt ieguldījumu Eiropas līmeņa politikas veidošanā.

Latvijas nacionālais uzvarētājs 2016.gadā

Par Latvijas nacionālo uzvarētāju 2016.gadā Latvijas eiroparlamentāriešu un jauniešu pārstāvju žūrija atzina Liepājas Bērnu un jaunatnes centra “Jauniešu māja” īstenoto jauniešu apmaiņas projektu “E-POSS”. “E-POSS” pulcēja 40 jauniešus no Portugāles, Itālijas, Rumānijas un Latvijas, un tā mērķis bija veicināt jauniešu aktīvu līdzdalību, izmantojot neformālas izglītības metodes: mācoties vienam no otra, iepazīt Eiropas kultūras daudzveidību, saskatīt tajā vienojošo un izstrādāt vēstījumu - Eiropas eposu digitālā formātā.

Iespēja sazināties ar projekta vadītāju un pieteicēju Ingu Šablo: inga.sablo@liepajasbjc.lv vai mob.tel.: +371 29604489.

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balva

Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas mērķis ir veicināt Eiropas apziņas veidošanos jauniešu vidū un viņu līdzdalību Eiropas integrācijas projektos. Balvu piešķir jauniešu projektiem, kas veicina sapratni Eiropā un visā pasaulē, veido kopīgu eiropeisko identitāti, kā arī praktiski demonstrē uzskatāmus piemērus par eiropiešu kā vienas kopienas dzīvi.

Katru gadu žūrijas 28 ES dalībvalstīs nosaka nacionālo uzvarētāju. Pēc tam tos vērtē Eiropas žūrija - trīs labākie projekti saņem naudas balvu un iespēju prezentēt projektu plašai, starptautiskai auditorijai.

Ja rodas papildu jautājumi, sazinieties ar konkursa sekretariātu:  ECYP2017@ep.europa.eu


Plašāka informācija:
Signe Znotiņa-Znota
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā
T.+ 371 67085461 M. + 371 26440185
signe.znotina-znota@europarl.europa.eui


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv