18.07.2018, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Gatavojamies pasākumam „Sakopta un videi draudzīga sēta 2018”
  Svarīga informācija sētu saimniekiem par ikgadējo konkursu „Sakopta un videi draudzīga sēta” ...
 • Atklāta Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” mācību ēka
  10.maijā Pārgaujas novada Daibē oficiāli tika atklāta Dabas un tehnoloģiju parka (DTP) “URDA” mācību ēka ...
 • Informācija personām, kas pieteikušās uz zvejas tiesību nomu pašpatēriņa zvejai Sāruma un Raiskuma ezeros
  ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1628, pašlaik vēro: 29.

Vai esat iepazinies ar fizisko personu datu aizsardzības regulu, kas stājās spēkā no 25.maija visās Eiropas Savienības valstīs?
Mani tas neinteresē
» SākumlapaPārgaujas novada jaunieši piedalās Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” projektā Itālijā

Ar pašvaldības finansiālu atbalstu no 18. līdz 22. martam trīs jaunieši no Pārgaujas novada – Juta Mocāne (Stalbes vidusskola), Kārlis Roberts Rudzītis (Straupes pamatskola) un Evita Priedīte (Raiskuma internātpamatskola - rehabilitācijas centrs) – kopā ar Stalbes vidusskolas skolotāju Eviju Pumpuriņu devās uz Pjemontas reģionu Itālijā, kur piedalījās Eiropas Savienības programmas “Eiropa pilsoņiem” projektā “Tīrās monētas. Veicinot likumību labākai Eiropas nākotnei”. Projekta tikšanās notika Kasalborgones, Bruzasko un Lauriano pilsētās, kur pulcējās jaunieši, skolotāji un politiķi no Latvijas, Itālijas, Maltas, Rumānijas un Serbijas, lai apspriestu Eiropas attīstībai svarīgus jautājumus un apmainītos ar idejām, kā stiprināt tiesiskumu un nodrošināt vienlīdzīgas iespējas ikvienam Eiropas Savienības pilsonim.Projekta dalībnieki iepazīt Itālijas vēsturiskās vietas. Foto:
Evija Pumpuriņa

Projekta laikā dalībniekiem dažādās aktivitātēs bija iespēja iepazīties ar Itālijas pieredzi, cīnoties ar vienu no būtiskākajiem apdraudējumiem tiesiskumam – organizēto noziedzību jeb mafiju. Dalībnieki apmeklēja villu, kurā vēl 20. gadsimta astoņdesmitajos gados saimniekoja mafija un kur mūsdienās ir ierīkots antimafijas izglītības centrs “Cascina Caccia”, kas iepazīstina apmeklētājus ar organizētās noziedzības vēsturi Itālijā un ar pastāvīgās ekspozīcijas palīdzību uztur dzīvu mafijas noslepkavoto cilvēku piemiņu. Tieši “Cascina Caccia” apmeklējumu Pārgaujas novada jaunieši pieskaitīja pie saviem spilgtākajiem projekta iespaidiem. Jaunieši ievēroja, ka pastāv saikne starp organizēto noziedzību un cilvēku attieksmi pret to: cilvēkiem esot vienaldzīgiem pret netaisnību, rodas labvēlīga augsne noziedzības uzplaukumam. Brīvo laiku Pārgaujas novada jaunieši pavadīja kopā ar Latvijas delegācijas un citu valstu dalībniekiem. Visi kā viens atzina, ka piecās Itālijā pavadītajās dienās izdevās noslēgt ne vienu vien jaunu draudzību. 

Projekta organizatori ārvalstu delegācijām bija sarūpējuši arī aizraujošu Pjemontas reģiona kultūras programmu. Dalībnieki apmeklēja Kasalborgones un tuvākās apkārtnes ievērojamākās vēsturiskās vietas, kas parāda reģiona attīstību no senajām romiešu pilsētām līdz jauno laiku valdnieku krāšņajām pilīm, un apbrīnoja elpu aizraujošas dabas ainavas – ziedošus forsītiju krūmus, aiz kuriem tālumā paveras Alpu kalnu sniegotās virsotnes.
a
Evija Pumpuriņa,
Stalbes vidusskolas vēstures skolotāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv