20.11.2019, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 101. gadadienai veltīta svētku koncertprogramma “MŪSU STĀSTI LATVIJAI” ...
    17. novembrī plkst. 19.00 Stalbes tautas namā ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
716, pašlaik vēro: 20.

Vai Jūs būtu gatavs/ -a realizēt savu kultūras pasākuma ideju Pārgaujas novadā?
» SākumlapaATLĒTISKĀKĀ skola Latvijā – Straupes pamatskola

Noslēgusies “Valodas vingrotava” — digitālā spēle 5.–12. klašu skolēniem. Spēli organizēja digitālais zinību resurss letonika.lv. Tajā trīs mēnešus latviešu valodas un literatūras zināšanās savstarpēji sacentās 1266 klases no 395 skolām visā Latvijā. Spēlē kopumā piedalījās 6365 spēlētāji un kopā izspēlētas 61 154 spēles.

Straupes pamatskolā „vingroja” visi 5. – 9. klases skolēni. Tas sākās kā interesants piedāvājums pamēģināt, kas tas ir. Tā teikt – kas lācītim vēderā. Pirmajā kārtā skolēnus motivēju ar to, ka neuzdošu citus mājasdarbus, bet jāpilda šie uzdevumi. Pamazām sākām saprast, ka tā izvēršas jau par veselīgu sacensību veiklajiem pirkstiņiem. Visdedzīgāk par savas skolas vārdu augstajās vietās priecājās 6. klases skolēni. Ar skaļu "Urrā! " saucienu, starpbrīdī pildot uzdevumus, tika sekots līdzi, kā mainās skolas reitings. Bija skolēni, kas ātrāk par citiem atrada pareizās atbildes un deva ziņu klasesbiedriem. Skolēni cits citu pieskatīja, atgādināja, lēnākajiem un kreisās rokas pavēlniekiem pat piedāvāja izpildīt viņu vietā.


Saņemtais diploms
.
Pareizrakstības atkārtošana noderēja mācībās. Skolēni paši, veidojot pasākumu "Gudrs, vēl gudrāks" Straupes versiju skolotājiem (jo mums ir trīs TV spēles dalībnieki), izmantoja uzdevumus par svešvārdu latviskojumiem no vingrotavas.

Vēl pavisam nesen kāds jautāja, vai vairs neesot letonikas uzdevumu. Šoreiz droši var teikt – strādāja pozitīvā attieksme pret savu skolu un pārsteigums par valodas bagātību.

Balvā skola iegūs letonika.lv, žurnālu „Ilustrētā Junioriem” un „Ilustrētā Pasaules Vēsture” gada abonementus.

Elita Pakalne,
latviešu valodas skolotāja
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv