27.10.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1080, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaNoslēgušies tūristu gidu kursi

Ļoti mājīgā un vienlaicīgi radošā gaisotnē 26. maija pēcpusdienā Straupes pamatskolas (Mazstraupes pils) stiklotajā verandā noslēdzās projekta “HANSA” ietvaros organizētie tūristu gidu kursi. Pasākuma laikā kopā ar kursu dalībniekiem tika izvērtēta kursu norises gaita, pārrunāti tūristu gidu kursu norises pozitīvie un negatīvie aspekti. Kopā ar projekta koordinatori Rudīti Vasili un projekta asistenti Lieni Zilveri ieskicētas gan praktiskas, gan, iespējams, tālākā nākotnē realizējamas ieceres attiecībā uz Straupi kā tūrisma galamērķi no tūristu gidu skatupunkta. Piemēram, izmantot Braslu kā ceļu, pa kuru ar plostu nokļūt no Mazstraupes pils uz Lielstraupes pili.


Tomēr galvenais iemesls kopā sanākšanai bija tūristu pavadošās personas apliecības piešķiršana tiem kursu dalībniekiem, kuriem atradās gan laiks, gan izturība noklausīties teju visas kursu programmā iekļautās lekcijas, piedalīties praktiskajās nodarbībās, kā arī sekmīgi nokārtot eksāmenu.

Kopskaitā no 30 tūristu kursu dalībniekiem eksāmenam pieteicās un sekmīgi nokārtoja desmit – Aiva Gūtmane, Daina Dālmane, Kate Medne, Artūrs Brīdaks, Madara Reinharde, Ieva Leimane, Sandra Brikmane, Elita Martinsone, Sarmīte Auziņa un Edīte Rudzīte – iegūstot tiesības pavadīt tūristus un tūristu grupas projekta “HANSA” izveidotajos tūrisma maršrutos: velomaršrutā “Apkārt Straupei – mazākajai Hanzas pilsētai pasaulē” un kājāmgājēju maršrutā “Vēsture mūsdienu ainavā – kājāmgāju taka cauri Straupei”.

Apsveicam un priecājamies par jaunajiem tūristu gidiem Pārgaujas novadā. Aicinām iedzīvotājus un novada viesus izmantot iespēju un iepazīt Straupes kultūrvēsturi caur stāstiem jauno gidu pavadībā. Informāciju par tūrisma maršrutiem un gidu sniegtajiem pakalpojumiem meklējiet http://hansa.pargaujasnovads.lv.

Fotogaleriju no pasākuma skatiet ŠEIT.

Par projektu:
Sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, no 2015. gada oktobra līdz 2018. gada decembrim tiek ieviests projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai”. Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020. gadam atbalstu, un tā mērķis ir stiprināt vēsturiskās Hanzas savienības vērtības. No Latvijas projektā piedalās Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, Kokneses, Limbažu, Pārgaujas un Kuldīgas novadu pašvaldības, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions, savukārt no Igaunijas projekta partneri ir Pērnavas un Vīlandes pilsētu pašvaldības, bet no Zviedrijas – Gotlandes reģions un Gotlandes tūrisma attīstības aģentūra “Inspiration Gotland”, kas ir arī projekta vadošais partneris.


Liene Zilvere,
projekta asistente
E-pasts: hansa@pargaujasnovads.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv