22.01.2018, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Barikāžu dienas atceres pasākums
  19. janvārī plkst. 17.00 Straupes bibliotēkā notiks barikāžu dienas atceres pasākums ...
 • Aicinām Pārgaujas novada jauniešus aizpildīt aknetu
  Projekta “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde” ietvaros tiek veikta jauniešu anketēšana ...
 • Ar valsts atbalstu Pārgaujas novadā uzsākta vairāku projektu realizācija
  Saņemot valsts mērķdotācijas pašvaldības pasākumu īstenošanai, šajā gadā uzsākta vairāku projektu realizācija (kopā 4) ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1287, pašlaik vēro: 10.

Vai, Jūsuprāt, Pārgaujas novadā būtu nepieciešams atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kas būtu svētki bērniem un kuras ietvaros tiktu godināti 2017. gadā jaundzimušie bērni?
» SākumlapaPašvaldību vadītāji un speciālisti tiekas “ZAAO” atvērto durvju dienu pasākumā

15. septembrī reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” norisinājās projekta “Tīra vide teiks Paldies” uzsākšanas pasākums un Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas “ZAAO” atvērto durvju dienas. Pasākums vienkopus pulcēja pašvaldību vadītājus un speciālistus.

Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” darbību, aktuālajiem projektiem un mērķiem. Ar atraktīvu stāstījumu un paraugdemonstrējumu, iesaistot arī semināra dalībniekus, uzstājās ZAAO šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma, kura klātesošajiem sniedza informāciju par atkritumu šķirošanas nozīmīgumu, uzsverot to, cik ļoti nepieciešams mudināt iedzīvotājus šķirot atkritumus un darīt to pareizi un atbildīgi.

SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Aivars Sirmais, atklājot pasākumu, iezīmēja to, cik svarīgi ir savstarpēji sadarboties, jo ar katru dienu pašvaldību loma un atbildība atkritumu apsaimniekošanā palielinās.

Savukārt Pārgaujas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš savā uzrunā izteica prieku par Dabas tehnoloģiju parka “Urda” būvniecību Daibē, jo ir svarīgi audzināt zinošu, atbildīgu un par savu apkārtējo vidi domājošu paaudzi, sakot, ka tieši bērni ir tie, kas informāciju uztver pirmie. I. Kalniņš atzinīgi vērtēja jau esošo sadarbību ar SIA “ZAAO”, kā arī pieminēja to, ka tās rezultātos ir jūtama attīstība.

Seminārā ar aktuālo informāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā iepazīstināja arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvis Edgars Atlācis. Viņš informēja par likumu grozījumiem.

Valsts vides dienestu seminārā pārstāvēja tā ģenerāldirektore Inga Koļegova, kura arī īpašu uzmanību pievērsa pašvaldību lomai vides aizsardzībā, sniedzot informāciju un aicinot iedzīvotājus informēt par nekārtībām vai aizdomīgām, nelegālām darbībām. I. Koļegova informēja semināra dalībniekus par iespēju izmantot mobilo aplikāciju “VidesSOS”, lai ērtāk un ātrāk iesniegtu informāciju par pārkāpumiem vai ārkārtas situācijām.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis pauda savu pozitīvo viedokli par Dabas tehnoloģiju parka “Urda” būvniecību, atzīstos, ka šī būs vienīgā šāda veida izglītības iestāde Latvijā. Viņš uzvēra, ka ir svarīgi apzināties savu vērtību sistēmu un aicināja strādāt un sadarboties visiem kopā.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis Māris Ulmanis izklāstīja informāciju par cūku mēri un to, kādi biodrošības noteiktumi jāievēro cūkkopjiem, medniekiem un mājcūku turētājiem.

Par būvgružu savākšanu no mājsaimniecībām, izmantojot piedāvātos atkritumu apsaimniekotāja pakalpojumus, ekolaukumus, informēja SIA “ZAAO” pārstāvis Mārtiņš Vīgants.

Pasākuma galvenais akcents bija sadarbības uzturēšana un veicināšana, kā arī sabiedrības izglītošana. Aicinām vietējos iedzīvotājus būt atbildīgiem par savu apkārtējo vidi, pieņemot pareizos lēmumus, kā arī būt aktīviem un šķirot atkritumus!


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv