23.01.2018, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Barikāžu dienas atceres pasākums
  19. janvārī plkst. 17.00 Straupes bibliotēkā notiks barikāžu dienas atceres pasākums ...
 • Aicinām Pārgaujas novada jauniešus aizpildīt aknetu
  Projekta “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde” ietvaros tiek veikta jauniešu anketēšana ...
 • Ar valsts atbalstu Pārgaujas novadā uzsākta vairāku projektu realizācija
  Saņemot valsts mērķdotācijas pašvaldības pasākumu īstenošanai, šajā gadā uzsākta vairāku projektu realizācija (kopā 4) ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
8, pašlaik vēro: 12.

Vai, Jūsuprāt, Pārgaujas novadā būtu nepieciešams atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kas būtu svētki bērniem un kuras ietvaros tiktu godināti 2017. gadā jaundzimušie bērni?
» SākumlapaInformācija Pārgaujas novada lauksainiekiem

Pārgaujas novada domes deputāti 2017. gada 21. septembrī domes sēdē ierosināja apzināt novada lauksaimniekus par labības novākšanu, kā arī par vajadzību lūgt valdībai izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā arī Pārgaujas novadā.

Pēc sarunām ar novada lauksaimniekiem, kas notika no 22. līdz 25. septembrim, un pašvaldības lauku attīstības speciālistes apkopotās informācijas, aptaujājot vairāk nekā 50 vietējos zemniekus, ir konstatēts, ka kopumā nav nokulti aptuveni 35 % sējumi, līdz ar to, radot ražas zaudējumus arī novada lauksaimniekiem. Stāvoklis 2017. gada 25. septembrī bija šāds – Raiskuma pagastā nokulti 70 % platības, Straupes pagastā – 65 % platības, bet Stalbes pagastā – 55 % platības. Lauksaimnieki stāstīja, ka ilgstošo lietavu rezultātā ir apgrūtinoši veikt ražas novākšanu, turklāt labības kvalitāte ir pilnībā zudusi, tā ir mitra, sadīgusi.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents atzīst, ka, apzinot Pārgaujas novada lauksaimniekus, viņu veikumu, kā arī, sazinoties ar Zemkopības ministriju un Lauku atbalsta dienestu, tiek secināts, ka situācija Pārgaujas novadā nav piemērojama ārkārtas stāvokļa izsludināšanai.

Kā rīkoties lauksaimniekiem, kuru plūdos izpostītās lauksaimniecības platības neatrodas ārkārtējās situācijas teritorijā lasīt šeit.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv