15.07.2018, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Gatavojamies pasākumam „Sakopta un videi draudzīga sēta 2018”
  Svarīga informācija sētu saimniekiem par ikgadējo konkursu „Sakopta un videi draudzīga sēta” ...
 • Aicinām iedzīvotājus piedalīties izstādes "Laikrādis" veidošanā
  Vairāk informācijas, zvanot pa tālr.: 26234766 (Solveiga) vai rakstot uz e-pastu – solveiga.ruska@pargaujasnovads.lv ...
 • Atklāta Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” mācību ēka
  10.maijā Pārgaujas novada Daibē oficiāli tika atklāta Dabas un tehnoloģiju parka (DTP) “URDA” mācību ēka ...
 • Publiskajai apspriešanai tiek nodoti pārgaujas novada teritorijas plānojuma 2013. - 2024. gadam grozījumu 1.redakcija
  ...
 • Informācija personām, kas pieteikušās uz zvejas tiesību nomu pašpatēriņa zvejai Sāruma un Raiskuma ezeros
  ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1761, pašlaik vēro: 20.

Vai esat iepazinies ar fizisko personu datu aizsardzības regulu, kas stājās spēkā no 25.maija visās Eiropas Savienības valstīs?
Mani tas neinteresē
» SākumlapaInformācija Pārgaujas novada lauksainiekiem

Pārgaujas novada domes deputāti 2017. gada 21. septembrī domes sēdē ierosināja apzināt novada lauksaimniekus par labības novākšanu, kā arī par vajadzību lūgt valdībai izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā arī Pārgaujas novadā.

Pēc sarunām ar novada lauksaimniekiem, kas notika no 22. līdz 25. septembrim, un pašvaldības lauku attīstības speciālistes apkopotās informācijas, aptaujājot vairāk nekā 50 vietējos zemniekus, ir konstatēts, ka kopumā nav nokulti aptuveni 35 % sējumi, līdz ar to, radot ražas zaudējumus arī novada lauksaimniekiem. Stāvoklis 2017. gada 25. septembrī bija šāds – Raiskuma pagastā nokulti 70 % platības, Straupes pagastā – 65 % platības, bet Stalbes pagastā – 55 % platības. Lauksaimnieki stāstīja, ka ilgstošo lietavu rezultātā ir apgrūtinoši veikt ražas novākšanu, turklāt labības kvalitāte ir pilnībā zudusi, tā ir mitra, sadīgusi.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents atzīst, ka, apzinot Pārgaujas novada lauksaimniekus, viņu veikumu, kā arī, sazinoties ar Zemkopības ministriju un Lauku atbalsta dienestu, tiek secināts, ka situācija Pārgaujas novadā nav piemērojama ārkārtas stāvokļa izsludināšanai.

Kā rīkoties lauksaimniekiem, kuru plūdos izpostītās lauksaimniecības platības neatrodas ārkārtējās situācijas teritorijā lasīt šeit.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv