20.04.2018, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Koncertizrāde "Laimes Formula"
    22. aprīlī plkst. 14.00 Straupes tautas namā muzikālajā un joku pilnajā koncertizrāde “LAIMES FORMULA” uzstāsies aktieris Mārtiņš Egliens, aizstājot J.Paukštello ...
  • Stalbes "Pārgauja" izkaļ sev otru ELVI līgas bronzu
    Otro pavasari pēc kārtas par ELVI florbola līgas vīriešiem bronzas medaļnieci kļuvusi Stalbes SK "Pārgauja" ...
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1254, pašlaik vēro: 64.

Vai, jūsuprāt, būtu nepieciešams publicēt informāciju par jaunākajām iegādātajām grāmatām Pārgaujas novada bibliotēkās?
» SākumlapaInformācija Pārgaujas novada lauksainiekiem

Pārgaujas novada domes deputāti 2017. gada 21. septembrī domes sēdē ierosināja apzināt novada lauksaimniekus par labības novākšanu, kā arī par vajadzību lūgt valdībai izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā arī Pārgaujas novadā.

Pēc sarunām ar novada lauksaimniekiem, kas notika no 22. līdz 25. septembrim, un pašvaldības lauku attīstības speciālistes apkopotās informācijas, aptaujājot vairāk nekā 50 vietējos zemniekus, ir konstatēts, ka kopumā nav nokulti aptuveni 35 % sējumi, līdz ar to, radot ražas zaudējumus arī novada lauksaimniekiem. Stāvoklis 2017. gada 25. septembrī bija šāds – Raiskuma pagastā nokulti 70 % platības, Straupes pagastā – 65 % platības, bet Stalbes pagastā – 55 % platības. Lauksaimnieki stāstīja, ka ilgstošo lietavu rezultātā ir apgrūtinoši veikt ražas novākšanu, turklāt labības kvalitāte ir pilnībā zudusi, tā ir mitra, sadīgusi.

Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents atzīst, ka, apzinot Pārgaujas novada lauksaimniekus, viņu veikumu, kā arī, sazinoties ar Zemkopības ministriju un Lauku atbalsta dienestu, tiek secināts, ka situācija Pārgaujas novadā nav piemērojama ārkārtas stāvokļa izsludināšanai.

Kā rīkoties lauksaimniekiem, kuru plūdos izpostītās lauksaimniecības platības neatrodas ārkārtējās situācijas teritorijā lasīt šeit.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv