24.01.2018, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Aicinām Pārgaujas novada jauniešus aizpildīt anketu
    Projekta “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde” ietvaros tiek veikta jauniešu anketēšana ...
  • Ar valsts atbalstu Pārgaujas novadā uzsākta vairāku projektu realizācija
    Saņemot valsts mērķdotācijas pašvaldības pasākumu īstenošanai, šajā gadā uzsākta vairāku projektu realizācija (kopā 4) ...
  • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
    Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
195, pašlaik vēro: 10.

Vai, Jūsuprāt, Pārgaujas novadā būtu nepieciešams atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kas būtu svētki bērniem un kuras ietvaros tiktu godināti 2017. gadā jaundzimušie bērni?
» SākumlapaPieredzes apmaiņas brauciens uz Engures novadu

Pārgaujas novada pašvaldības speciālisti un vadība 22. septembrī devās pieredzes apmaiņā uz Engures novadu. Speciālistus Engures novada domē sagaidīja Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, izpilddirektors  Imants Valers un pašvaldības administratīvie darbinieki. Speciālisti un administratīvie darbinieki kopīgās pārrunās dalījās gan par administratīvo darbību pašvaldībā, gan par komercdarbību un tās attīstību novadā. Neraugoties uz daudzpusīgām sarunām, tikšanās reizē, tomēr akcents tika likts uz pašvaldību un to sadarbības partneriem – kādā mērā pašvaldība var atbalstīt un kādu ietekmi uz novadu rada sadarbība ar vietējiem uzņēmējiem un ārvalstu investoriem?

Pieredzes apmaiņas vizītes laikā brauciena dalībnieki devās uz dažādiem apskates objektiem:

Lidosta “Jūrmala”, Smārdes pagastā, Engures novadā. Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa pauda, ka, lai nodrošinātu lidlauka tālāko attīstību, ņemot vērā tās pašreizējo funkcionalitāti, šobrīd būtiska ir pašvaldības iesaistītā administratīvā darbība.

Pārgaujas novada pašvaldības pārstāvji apmeklēja arī bioloģisko zemnieku saimniecību „Mazburkas”, Dānijas uzņēmumu zeķu un zeķubikšu ražotni “M.P.Socks”, Smārdes pagastā un Zivju kūpināšanas uzņēmumu “Reinis B”, Lapmežciemā, Lapmežciema pagastā, Engures novadā. Redzot šīs saimnieciskās darbības formas, secināms, ka komercdarbību ekonomisko izaugsmi novadā, daļēji spēj ietekmēt pašvaldību un uzņēmumu ilgtermiņa ciešā un savstarpēji uzticīgā sadarbība.

Kopumā šādi pieredzes apmaiņas braucieni ir vērtīgi, jo pašvaldību darbinieki, apmainoties ar zināšanām un pieredzi, paplašina savu redzesloku, iegūst jaunus iespaidus, kas var noderēt turpmākajā ikdienas darbā, kā arī jaunu ideju realizēšanā. Šādi braucieni saliedē darbiniekus, veidojot savstarpējo uzticību un cieņu, kas pēc tam atspoguļojas komandas darbā. Pieredzes apmaiņas brauciena rezultātā Engures un Pārgaujas novada domju priekšsēdētāji vienojās par turpmāko savstarpējo sadarbību.

Dace Ruble,
teritorijas plānotāja,

Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv