24.01.2018, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Aicinām Pārgaujas novada jauniešus aizpildīt anketu
    Projekta “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde” ietvaros tiek veikta jauniešu anketēšana ...
  • Ar valsts atbalstu Pārgaujas novadā uzsākta vairāku projektu realizācija
    Saņemot valsts mērķdotācijas pašvaldības pasākumu īstenošanai, šajā gadā uzsākta vairāku projektu realizācija (kopā 4) ...
  • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
    Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
193, pašlaik vēro: 6.

Vai, Jūsuprāt, Pārgaujas novadā būtu nepieciešams atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kas būtu svētki bērniem un kuras ietvaros tiktu godināti 2017. gadā jaundzimušie bērni?
» SākumlapaPasaules dabas Fonds rīkos praktiskos seminārus par nekailciršu mežsaimniecību

Šajā nedēļas nogalē, 14. oktobrī,  Pasaules Dabas Fonds (PDF) savā meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā Amatas novada “Kalna gaviešos” interesentiem piedāvās praktisku semināru par ES atbalstu privātajos mežos, nekailciršu mežsaimniecību un dabas aizsardzības pasākumiem meža īpašumā, kā arī šobrīd aktuālāko tēmu – Latvijas biotopu kartēšanu.

Semināra otrā daļa plānota mežā, kur dalībniekiem tiks dota iespēja iepazīties ar saimnieka Ziedoņa Vilciņa mežu kopšanas cirtēm, kā arī izlases un pakāpeniskajām cirtēm, kas veiktas egļu un lapu koku mežaudzēs dažādos laika periodos pēdējo 20 gadu laikā.

Semināru atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds un dalība tajā ir bez maksas. Piedalīties aicināti mežu īpašnieki, apsaimniekotāji, studenti un visi citi interesenti.

Kailcirtes nav vienīgais modelis, kā saimniekot mežā, jo regulārus ienākumus no meža nodrošina arī izlases cirte. Seminārā meža demonstrējumu teritorijā būs iespējams redzēt piemērus dabā, kā saimniekot gudri un efektīvi neizmantojot kailcirtes.

Semināra teorētiskajā daļā Meža konsultāciju pakalpojumu centra pārstāve Laila Šestakovska pastāstīs par pieejamo Eiropas Savienības  atbalstu meža īpašniekiem. Savukārt Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvis informēs par biotopu kartēšanu projektu Latvijā. Ar prezentācijas par nekailciršu mežsaimniecību uzstāsies  PDF direktors un Meža programmas vadītājs Jānis Rozītis un mežsaimniecības speciālists Mārtiņš Lūkins. Semināra otrā daļa plānota mežā, kur dalībniekiem tiks dota iespēja iepazīties ar saimnieka Ziedoņa Vilciņa mežu kopšanas cirtēm, kā arī izlases un pakāpeniskajām cirtēm, kas veiktas egļu un lapu koku mežaudzēs dažādos laika periodos pēdējo 20 gadu laikā.

“Mežs apsaimniekošana ir vairāku paaudžu kopdarbs. Dažādās vērtības, vajadzības var nepārtraukti mainīties meža īpašuma apsaimniekotajiem un izlases cirte ir meža apsaimniekošanas metode, kas nenozog nākotnes iespējas,” uzsver PDF direktors Jānis Rozītis.  “Nekailciršu mežsaimniecība nodrošina ilgtermiņa peļņu, meža īpašuma vērtību un bagātu meža ekosistēmu.”

Mežu īpašnieki un apsaimniekotāji, citi interesenti, kuri vēlās klātienē aplūkot šādu privātas mežsaimniecības praksi, aicināti pieteikties Pasaules Dabas Fondā, zvanot uz telefona numuru 67505640 vai rakstot uz info@pdf.lv. Līdzīgs seminārs plānots arī 28. oktobrī Vecumnieku novada Kurmenē.

 

Papildus informācijai

Jānis Rozītis
PDF Mežu programmas vadītājs
Tālr. 26420153, 67505640
E-pasts: jrozitis@pdf.lv
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv