23.01.2018, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Barikāžu dienas atceres pasākums
  19. janvārī plkst. 17.00 Straupes bibliotēkā notiks barikāžu dienas atceres pasākums ...
 • Aicinām Pārgaujas novada jauniešus aizpildīt aknetu
  Projekta “Jaunatnes politikas stratēģijas izstrāde” ietvaros tiek veikta jauniešu anketēšana ...
 • Ar valsts atbalstu Pārgaujas novadā uzsākta vairāku projektu realizācija
  Saņemot valsts mērķdotācijas pašvaldības pasākumu īstenošanai, šajā gadā uzsākta vairāku projektu realizācija (kopā 4) ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
306, pašlaik vēro: 12.

Vai, Jūsuprāt, Pārgaujas novadā būtu nepieciešams atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kas būtu svētki bērniem un kuras ietvaros tiktu godināti 2017. gadā jaundzimušie bērni?
» SākumlapaAktuālā un precizētā informācija par dzeramā ūdens kvalitāti Rūcamavotā

Pagājušajā nedēļā Pārgaujas novada pašvaldība, pamatojoties uz saņemto vēstuli un lūgumu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), informēja iedzīvotājus par ūdens kvalitāti Rūcamavotā, lūdzot iedzīvotājus ūdeni uzturā neizmantot. Publicētā ziņa iedzīvotāju vidū radīja lielu neizpratni, jo Rūcamavots, kas atrodas Pārgaujas novadā, līdzās robežai ar Cēsu novadu, ir ļoti populāra dzeramā ūdens ieguves vieta gan Pārgaujas, gan Cēsu novada iedzīvotāju vidū.

Lai kliedētu iedzīvotāju satraukumu un precizētu informāciju par Rūcamavota ūdens kvalitāti, Pārgaujas novada pašvaldība sazinājās ar Valsts SIA „Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (turpmāk – LVĢMC).  LVĢMC informē, ka Rūcamavotā un Lielās Ellītes avotā Valsts pazemes ūdeņu monitorings tiek veikts četras reizes gadā, kad tiek analizēti dažādi kvalitātes parametri. Valsts pazemes ūdens monitoringa novērojuma mērķis ir iegūt datus par pazemes ūdeņu sastāvu un cilvēka darbības ietekmi uz to. Dzeramā ūdens kvalitātes uzraudzības kontroli organizē un veic Veselības inspekcija.

Izvērtējot 2016. gada pazemes ūdens monitoringa rezultātus, kā arī  pamatojoties uz 2002. gada 12. marta Ministru kabinetu noteikumu Nr.118 “Noteikumi par virszemes un pazemes ūdeņu kvalitāti” 9.pielikuma (turpmāk – MK noteikumi Nr.118)  prasībām, kur noteikts atsevišķu pesticīdu robežlielums - 0.1 µg/l, Rūcamavotā ir konstatēta pesticīda – propazīna klātbūtne (24 ng/l jeb 0.024 µg/l).

                Balstoties uz jaunāko, precizēto informāciju, Pārgaujas novada pašvaldība dara zināmu, ka pesticīda propazīna klātbūtne nepārsniedz pieļaujamo koncentrācijas robežlielumu pēc MK noteikumu NR. 118 prasībām. Līdz ar to, aicinām iedzīvotājus individuāli izvērtēt ūdens lietošanu vai nelietošanu uzturā, kā arī atvainojamies par sagādāto neizpratni.

Informāciju sagatavoja:

Iluta Beķere,
sabiedrisko attiecību un jauntanes lietu speciāliste,

Attīstības plānošanas nodaļa.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv