11.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
220, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaGodināti 2017. gadā dzimušie bērniņi

Saules zelta piebiruši
Visi mazi pudurīši.
Būt tādam saulainam
Tavam dzīves gājumam!

Šuj, māmiņa, man krekliņu
Deviņām vīlītēm;
Devītā vīlītē
Liec man gudru padomiņu.

/Latviešu t.dz./

 

 

Šogad, kā nevienu gadu “Iepriekšējā gadā dzimušo bērnu godināšanas svētki” gandrīz sakrita ar Starptautisko Bērnu aizsardzības dienu un notika Straupes pagasta tautas namā. Uz šiem svētkiem aicinājām visus 2017. gadā dzimušos bērniņus, kuru dzīvesvieta deklarēta Pārgaujas novadā.

Gaviļnieki uz saviem svētkiem nāca kopā ar vecākiem, vecvecākiem, lielākajiem brāļiem un māsām. Šajos svētkos ir iespēja apskatīt vienaudžus, salīdzināt cik kurš liels izaudzis, konstatēt, ar ko kopā būs jādarbojas bērnudārzā, ar ko kopā skolā zinības jākrāj. Šiem svētkiem no 35 mazuļiem vecāki pieteica 22.

Īsumā par skaitļiem:

2017. gadā Pārgaujas novadā dzimuši 34 bērni: 20 – zēni; 14– meitenes.

Sadalījums pa pagastiem:

Raiskumā: 4 zēni; 5 meitenes;

Stalbē: 6 zēni; 5 meitenes;

Straupē: 10 zēni; 4 meitenes.

 

Vairāki bērni no mūsu novada pārcēlušies uz dzīvi citur, bet ir tādi, kas pie mums ieradušies uz palikšanu.  Raiskumā (+1 un -1), Stalbē (+1 un -3), Straupē (+4 un -1).

Vārdu izvēlē vecāki bijuši ļoti radoši, izvēloties bērniem gan senus un stiprus vārdus, gan pavisam jaunmodīgus un nedzirdētus. Meitenēm populārākais vārds Emīlija, bet ir arī Kates, Elzas, Lindas, Ilzes, Martas un Māras, gan arī nedzirdētāki vārdi kā Evelīna, Magnolija un Kira. Zēniem populārākais vārds – Olivers, bet ir arī mums latviešiem tik pierastie vārdi – Jānis, Juris, Pauls, Kristaps, Kristers, Kārlis, Raimonds, Edmunds, Pēteris un Ernests, kā arī pavisam reti vārdi: Robijs, Kurts, Mikus, Marats, Alekss.

Skumji, ka meitenēm vārdu Līga vecāki neizvēlas. Jaunākā Līga Raiskuma pagastā dzimusi 2007. gadā, Stalbē – 2006. gadā, bet Straupes pagastā – 1997.

Pateicamies vecākiem par atsaucību un dalību svētkos.

Pašvaldība priecājas par katru jaundzimušo bērnu, kurš turpmāk Pārgaujas novadu sauks par savām mājām. Tieši tāpēc jaunajiem vecākiem tiek novēlēta izturība, kā arī teikts paldies par ģimeņu veidošanu šeit. Šogad Pārgaujas novada pašvaldība jaundzimušajiem dāvināja unikālas pasaku grāmatas, kas tapušas Latvijas simtgades projekta ietvaros. Grāmatā iekļautas 100 pasakas, ko papildina 100 krāšņi latviešu mākslinieku zīmējumi.

Aicinām 2017. gadā dzimušo bērnu vecākus, kuri svētkus neapmeklēja, ierasties Klientu apkalpošanas centrā, Stalbē, darba laikā, lai saņemtu dāvanu savam mazulim.

Laima Poriete,

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv