11.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
233, pašlaik vēro: 32.

» SākumlapaAicinām iedzīvotājus izteikt viedokli par Rozulas skolas tālāku izmantošanu

Šā gada 17. janvārī Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisijas sēdē tika skatīts jautājums par Rozulas skolas tālāku izmantošanu.

Kā zināms, Rozulas pamatskolas darbība tika pārtraukta 2008. gada 1. jūlijā, pēc tam, kad Rozulas pamatskolas skolēnu skaits bija sarucis līdz 13, un atbilstoši normatīvo aktu prasībām skola vairs nevarēja pastāvēt.  

Cienot Rozulas skolas nozīmi vietējo iedzīvotāju izglītošanā, Rozulas kopienas dzīvē un cerot, ka ēku kādreiz atkal izdosies izmantot, pašvaldība visus šos gadus ir nodrošinājusi ēkas uzturēšanu – ierīkojusi apkures sistēmu, apsardzi, sakārtojusi apkārtējo teritoriju. Skolai tiek iepirkta malka, algots viens darbinieks. Kopumā kopš 2010. gada īpašuma uzturēšanai izlietoti 106 034 eiro.

Tomēr risinājumu ēkas izmantošanai līdz šim nav izdevies atrast. Interesi par ēkas nomu izrādīja dažas profesionālas radošas organizācijas, diemžēl sarunas nenoveda pie rezultāta. Pašvaldība piedāvājusi telpas izmantošanai novada sabiedriskajām organizācijām, tomēr skolas atrašanās vieta nevienai no tām nešķita piemērota. Arī uzņēmēji, ar kuriem uzsāktas sarunas par iespējamu telpu nomu, izvēlējās savu darbību attīstīt citur.  Pirms kāda laika tika izvērtēta iespēja ēkā veidot vietējo novadpētniecības muzeju, taču tika aplēsts, ka muzejs, kas atrodas tik attālināti no galvenajiem autoceļiem, nebūtu dzīvotspējīgs. Turklāt, lai ēku varētu izmantot kādas ieceres īstenošanai, jāveic pārbūve vai atjaunošana un iekšējo inženiertīklu izbūve, kam nepieciešamais finansējums ir vairāk nekā 520 000 eiro.

Ēka jau desmit gadus stāv tukša, un īpašumu komisijā ir izskanējis viedoklis arī par to, ka ēku un tai pieguļošo zemes gabalu varētu atsavināt. Iegūtos līdzekļus saskaņā ar pašvaldības investīciju plānu varētu mērķtiecīgi ieguldīt Rozulas tautas nama atjaunošanā un infrastruktūras attīstīšanā – nomainīt jumtu, uzlabot ēkas energoefektivitāti, atjaunot fasādi un sakārtot iekšējos inženiertīklus.

Pašvaldība vēlas noskaidrot sabiedrības viedokli par Rozulas skolas turpmāku izmantošanu un lūdz iedzīvotājus līdz 21. februārim aizpildīt interaktīvo aptauju ŠEIT

vai iesniegt priekšlikumu par ieceri un tai iespējamo investīciju piesaisti rakstiskā veidā Klientu apkalpošanas centrā novada pārvaldē Stalbē, vai sūtot uz e-pastu pargaujasnovads@pargaujasnovads.lv.


Rudīte Vasile,
deputāte, Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisijas sekretāre