04.08.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1829, pašlaik vēro: 40.

» SākumlapaSkolēni Ēnu dienā iepazīst Pārgaujas novada pašvaldības speciālistu darbu

13. februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena. Diena, kad skolēniem ir iespēja izvēlēties sev interesējošu profesijas pārstāvi un pavadīt ar viņu kopā vienu dienu, redzot profesijas pārstāvja ikdienu, darba pienākumus un specifiku. Arī šogad Pārgaujas novada pašvaldības speciālisti aicināja un uzņēma pie sevis skolēnus, parādot viņiem sava amata ikdienu un atklājot darba specifiku.

Šogad pašvaldības speciālisti uzņēma kopā 17 ēnas, kas bija Straupes pamatskolas, Stalbes vidusskolas, Raiskuma internātpamatskolas – rehabilitācijas centra, Cēsu Valsts ģimnāzijas, Priekuļu vidusskolas un pat Rēzeknes 5. vidusskolas skolēni. Tika ēnoti 8 speciālisti – kultūras pasākumu vadītāja, kultūras pasākumu organizatore, projektu vadītāja, tūrisma organizatore, sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste, juriste, vides aizsardzības inspektors un datortīklu un datorsistēmu administrators.

Pavadot kopā dienu ar pašvaldības speciālistiem, skolēni ne tikai vēroja to darbu, bet arī iesaistījās dažādu uzdevumu veikšanā, piemēram, tūrisma ideju ģenerēšanā, redzēja kultūras darba aizkulises, piedalījās videovizītkaršu filmēšanā, veica teritorijas un ūdenstilpņu apsekošanu un palīdzēja citos speciālistu pienākumos. Ēnojamie atzina, ka Ēnu diena ir ļoti laba iespēja skolēniem iepazīt profesiju arī no tās puses, kuru parasti neredz, kā arī palīdz nākotnes profesijas izvēlē. Savukārt speciālisti, kuri pavadīja dienu kopā ar skolēniem, pauda viedokli, ka tas ir bijis izaicinājums arī viņiem, jo darba diena tika plānota un pavadīta citādāk – tā, lai ir interesanti un skolēni gūtu pareizu priekšstatu par profesiju.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.

Pārgaujas novada pašvaldība saka paldies tiem skolēniem, kas izvēlējās ēnot pašvaldības speciālistus, kā arī cer uz skolēnu aktivitāti arī turpmāk.


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv