12.07.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
862, pašlaik vēro: 23.

» SākumlapaAicina atsaukties ikvienu, kam ir vēstures liecības vai informācija par Ungurmuižu

Šogad Ungurmuižu sagaida lielas pārmaiņas. Pārgaujas novada pašvaldība iesaistījusies sadarbības projektā “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”, kas tiek īstenots Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros.

Pašlaik muižā norit aktīvi remonta darbi, tiek iekārtota siltumapgādes sistēma, kas ļaus muižai pilnvērtīgi darboties arī ziemas sezonā. Paralēli tam norit darbs pie vairākām jaunām ekspozīcijām, kas saistošā un interaktīvā veidā stāstīs par Ungurmuižas vēsturi un tās kādreizējiem saimniekiem – Kampenhauzenu dzimtu. Būs apskatāmi 18., 19.gs. tērpi, trauki, fotogrāfijas, saimniecības lietas, top skaists muižas makets. Otrajā stāvā tiks iekārtota bērnu spēļu istaba, kas mazajiem viesiem interesantā veidā iepazīstinās ar muižas laika rotaļām.

Pēdējo gadu laikā Ungurmuižā atgriežas lietas, kas reiz piederējušas tās saimniekiem un atdāvinātas apkārtējiem ļaudīm. Tā muiža var atkal lepoties ar senām grāmatām, klavierēm, greznu spoguli, stikla pērlīšu kolekciju, mazgājamo galdiņu, traukiem. Šādas oriģinālas lietas dod pilnvērtīgāku priekšstatu par muižas sadzīvi, tāpēc jo lielāks prieks tās parādīt apmeklētājiem.

Veidojot jauno pastāvīgo Ungurmuižas vēstures ekspozīciju, vēlamies uz sadarbību aicināt ikvienu, kam ir informācija par muižas vēsturi, mēbeles vai interjera priekšmeti, kam saikne ar Ungurmuižu. Kopīgiem spēkiem veidosim sava novada vēsturi!

 

Sīkāka informācija pa t. 22007332 vai e-pastā: info@ungurmuiza.lv

Ieva Ņevečorova,

Ungurmuižas vadītāja


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv