21.04.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
900, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaPārgaujas novada amatierteātru skate
Straupes Tautas namā 16. jūnijā tikās trīs Pārgaujas novada amatierteātri, lai žūrijas un skatītāju vērtējumam sniegtu trīs iestudējumus. Pārgaujas novada amatierteātru skatē piedalījās Straupes pagasta amatierteātris "Sapņojums" (režisore Ināra Baltgalve), Stalbes pagasta amatierteātris "Rozbeķēni" (režisore Inese Mangule) un Raiskuma pagasta  amatierteātris "Punkts uz i " (režisore Inese Kalniņa). Amatierteātru režisores kopā ar novada skatuves entuziastiem, amatierteātru aktieriem, bija sagatavojuši visdažādāko žanru un tematikas izrādes.

Skatē  aktieru un režisoru darbu vērtēja  Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru nozares apstiprināti eksperti - Edīte Siļķēna, Cēsu tautas teātra režisore, un Inta Kalniņa, Limbažu tautas un jauniešu teātra režisore. Žūrija izrādes vērtēja, pamatojoties uz īpaši izstrādātiem kritērijiem, piešķirot punktus, pēc kuriem tika noteikta izrādes pakāpe. Pirmo pakāpi ieguva “Rozbeķēni” ar izrādi “Pasaka par” pēc Annas Sakses motīviem, un “Punkts uz i” ar sadzīvisku komēdiju “Dūdene zin”, otro pakāpi ieguva “Sapņojums” ar komēdiju “Pilsētnieki.”

Žūrija sarunās ar režisoriem ieteica rūpīgāk pārdomāt dramaturģisko materiālu un  –un izrādes kopējo tēmu - ko režisors un teātris ar šo lugu grib vēstīt skatītājiem. Atzinīgi tika novērtēta teātru drosme spēlēt aktuālas sadzīviska žanra lugas, kas tiek spēlētas pēc komēdijas pamatprincipiem. Žūrija bija noskaņota pozitīvi, priecājās par to, ka novadā ir salīdzinoši daudz amatierteātru, un galvenais,  ka cilvēki vēlas spēlēt teātri.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv