25.09.2021, Sestdiena
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...

Kampaņas “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!” ietvaros pie ūdenstilpēm uzstāda informatīvās zīmes

Pārgaujas novada pašvaldības teritorijā atrodas liels skaits ūdenstilpju, kuras par atpūtas vietām labprāt izvēlas vietējie un apkārtnes iedzīvotāji, kā arī novada viesi.

Lai veicinātu atpūtnieku atbildību pret kārtību atpūtas vietās pie ūdenstilpēm, Pārgaujas novada pašvaldība iesaistījusies Dabas aizsardzības pārvaldes un Pasaules dabas fonda īstenotajā informatīvajā kampaņā “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes”. Kampaņas ietvaros Pārgaujas novadā, atpūtas vietās pie
Ungura ezera, Raiskuma ezera, Auciema ezera, kā arī pie Auciema ezera izveidotās pastaigu un laivu piestātnes laipas uzstādītas 9 informatīvās zīmes ar mērķi mainīt sabiedrības priekštatu un uzvedību ejot dabā neatstāt atkritumus.

Dabas aizsardzības pārvalde savā mājaslapā www.daba.gov.lv informē, ka
lai atgādinātu ikvienam šo pavisam vienkāršo principu – ko atnesi, to aiznes! – dabas objektos un takās īpaši aizsargājamajās dabas teritorijās tiek izvietotas 2000 informatīvās zīmes ar āpša attēlu un aicinājumu apdomīgai un atbildīgai rīcībai.

Arī Pārgaujas novada pašvaldība aicina cilvēkiem būt atbildīgākiem pret dabu un vidi, kurā dzīvojam. Un ne tikai pievērst uzmanību, ievērot aicinājumu, bet būt arī saudzīgiem pret iezvietotajām zīmēm.

Agris Ķesa,
vides aizsardzības inspektors