13.08.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
311, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaGatavojamies starptautiskajām Hanzas dienām Vācijā

Pārgaujas novada pašvaldība ir apstiprinājusi savu dalību 40. starptautiskajās Hanzas dienās, kas šogad notiks nelielā Vācijas pilsētā Brilonā no 4. līdz 7.jūnijam. 

    Gaidot šo skaisto pasākumu, brilonieši nākuši klajā ar jaunām iniciatīvām. Tā vācu mākslinieks Ute Lenards-Lembeks radījis jauku ideju –  izveidot īpašas “Sanāksmju teltis”, kuras darinātas no adītiem un tamborētiem kvadrātiem. Telšu augstums būs apmēram 4 metri, un katrai plānots izmantot 1200 kvadrātiņu. Brilonieši paši vienu telti jau ir sarūpējuši un tagad aicina Hanzas savienības pilsētu iedzīvotājus palīgā, lai varētu izveidot pārējās.

    Straupes pamatskolas skolēni skolotājas Evijas Tiltiņas vadībā jau atsaukušies šim aicinājumam un sākuši darināt krāsainos kvadrātiņus. Aicinām arī citus čaklos rokdarbniekus un rokdarbnieces iesaistīties šajā akcijā un noadīt vai notamborēt savus kvadrātiņus. Darinātie kvadrātiņi var būt jebkādā krāsā un jebkādā rakstā, 15x15cm lieli no 100% akrila dzijas, lai varētu izturēt gan lietu, gan karstu sauli. Dzijas galiem jābūt nostiprinātiem un ieslēptiem adījumā.

    Gatavie kvadrātiņi februāra sākumā ir jānosūta uz Brilonu, tāpēc lūdzam tos līdz 4.februārim nogādāt Straupes pagasta pārvaldē, Straupes pagasta Tautas namā, Plācī, tūrisma organizatorei Rudīte Vasilei, tālr. 29464946

                              Iedvesmai foto no briloniešu veidotās telts (www.hanse.org)

    Roku darinājumu ideja sasaucas ar šā gada Hanzas dienu moto “Hansa. Heimat. Handgemacht” (Hanza. Tēvzeme. Rokām darināts), ar kuru brilonieši vēlas pasaulei parādīt savas pilsētas tradīcijas, inovācijas spējas, radošumu un tās patieso viesmīlību. 

    Tradicionāli svētkos notiks Hanzas tirgus, darbosies Mākslinieku telpa, Amatnieku iela, būs plaša kultūras programma, svētku gājiens. Taču lielāka uzmanība šajā reizē tiks pievērsta Hanzas uzņēmēju forumam, kas notiks ar moto “Gemeinsam Zukunft gestalten” (Nākotni veidosim kopīgi) un kurā 5. jūnijā visas dienas garumā darbosies uzņēmēju darbnīcas par tēmām ražošana, amatniecība, mazumtirdzniecība, tūrisms un veselība, šo jomu digitalizācija, inovācijas, ilgtspējas un darba spēka piesaistes iespējas. 
Lai kopā ar pārējām Hanzas savienības 194 pilsētām no 16 valstīm uzturētu dzīvu senās Hanzas garu, veicinātu kultūras un ekonomisko sadarbību starp Hanzas pilsētu kopienām, Pārgaujas novada pašvaldība gatavojas dalībai Hanzas dienās un aicina braucienam pieteikties rokdarbniekus, amatniekus, mājražotājus, uzņēmējus, māksliniekus, kā arī amatierkolektīvus. Svētkiem tiks gatavota kultūras programma, tirdzniecības un prezentācijas stends.Tāpat aicināti pieteikties jaunieši, sākot no 16 gadu vecuma, kuri vēlas piedalīties starptautiskajā YouthHansa programmā.

Par braucienu uz Brilonu atbildīgās kontaktpersonas no Pārgaujas novada pašvaldības ir kultūras pasākumu organizatore Solveiga Ruska un tūrisma organizatore Rudīte Vasile. Brauciens notiks no 3. līdz 7.jūnijam.

Lūdzam pieteikties līdz 22. janvārim, pa tālr. 29171764 (Solveiga).

Sīkāk par starptautiskajām Hanzas dienām Brilonā skatiet www.hansetagebrilon.de vai www.hanse.org


Rudīte Vasile,
Tūrisma organizatore© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv