16.09.2021, Ceturtdiena
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...

Tiek pagarināts nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņš

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas stāvokli, Saeima ir pieņēmusi likumu  “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas stājās spēkā no 2020. gada 22. marta.

Likuma „Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību” 4. pants nosaka, ka pašvaldībām 2020. gadā ir tiesības noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā „Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros.

Pārgaujas novada dome, izvērtējot valstī noteikto ārkārtējo situāciju un varbūtēju uzņēmumu un iedzīvotāju maksātspējas samazināšanos, informē, ka tiek pārcelti 2020. gadā ar likumu noteiktie nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņi, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020.gada ietvaros.

2020.gadā Pārgaujas  novadā noteiktie nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus:

• 17. augusts, pārceļot uz šo datumu 31. marta un 15. maija nodokļa maksājuma termiņu;
  • 16. novembris, pārceļot uz šo datumu 15.augusta un 15.novembra nodokļa maksājuma termiņu.
Atbilstoši noteiktajai kārtībai tiek pārcelti arī iepriekšējo gadu nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķinu (par neapstrādāto lauksaimniecībā izmantojamo zemi) termiņi.