21.04.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
916, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaPārgaujas novadā pastiprināti tiek veikta publisko vietu kontrole


Kopš 29. marta, saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo stāvokli, valdība lēmusi arī par stingrākiem sociālās distancēšanās noteikumiem.

Ārkārtējās situācijas laikā ārpus mājām vienkopus ļauts atrasties diviem cilvēkiem, visur – veikalā, darbā, mežā - jāievēro 2 metru distance. Izņēmums ir vienas ģimenes locekļi, kas dzīvo kopā. Savukārt sakaru operatoriem ir tiesības un pienākums nodrošināt datus par COVID-19 inficēto vai to kontaktpersonu atrašanās vietām, ja radusies nepieciešamība veikt epidemioloģisko izmeklēšanu.

Ņemot vērā ar ārkārtējo stāvokli saistītos aizliegumus, arī Pārgaujas novada pašvaldības policija pastiprināti veic un turpinās veikt patrulēšanu novada teritorijā, īpaši pievēršot uzmanību vietām, kur mēdz pulcēties iedzīvotāji, piemēram, tirdzniecības iestāžu teritorijas, sporta un spēļu laukumi, daudzdzīvokļu māju pagalmi.

Pagaidām iedzīvotāji par sociālās distancēšanās noteikumu neievērošanu saņem brīdinājumu, kā arī detalizētu skaidrojumu par to, kā jārīkojas un kas jāievēro, atrodoties sabiedriskās vietās, tomēr atgādinām, ka par noteikto ierobežojumu neievērošanu paredzēta administratīvā atbildība. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 176.2 pantā, paredzēts naudas sods fiziskām personām līdz 2000 eiro un juridiskām personām līdz 5000 eiro. Par nepilngadīgo personu izdarītajiem pārkāpumiem administratīvā pārkāpuma protokolu var sastādīt vecākiem vai nepilngadīgā likumiskiem aizbildņiem.

Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem, ievērot distancēšanās noteikumus, kā arī visus piesardzības pasākumus un sekot līdzi aktuālajai informācijai!© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv