05.08.2020, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
  ...
 • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
  Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
206, pašlaik vēro: 29.

» SākumlapaPar COVID-19 iespējamo izplatību ar mājas (istabas) dzīvniekiem
Foto: pexels.com

Pārtikas un veterinārais dienests ir nācis klajā ar ieteikumiem mājdzīvnieku īpašniekiem COVID-19 sakarā:

Ņemot vērā, ka slimība ir jauna un šajā jomā nav pietiekami daudz pētījumu, bet atsevišķos gadījumos tomēr COVID-19 vīrusa klātbūtne ir konstatēta arī dzīvniekiem, Pārtikas un veterinārais dienests aicina būt piesardzīgiem:

 • Neglaudīt svešus un klaiņojošus mājdzīvniekus, netuvoties tiem, neņemt uz mājām;
 • Pēc jebkura kontakta ar mājdzīvnieku (arī tad, ja tas ir savs mājdzīvnieks) mazgāt rokas;
 • Neļaut svešiem cilvēkiem glaudīt savu mājdzīvnieku;
 • Pastaigas laikā neļaut savam mājdzīvniekam kontaktēties ar citiem mājdzīvniekiem;
 • Ja personai ir apstiprināta saslimšana ar COVID-19, izvairīties no pārāk cieša kontakta ar savu mājdzīvnieku (netuvināt mājdzīvniekam seju, neglaudīt mājdzīvnieku). 
 • Ja slimošanas laikā nav kas par mājdzīvnieku parūpējas, iespējams to ievietot PVD reģistrētā veterinārajā klīnikā, patversmē vai  viesnīcā (iepriekš piesakoties, kā arī informējot šo vietu par to, ka dzīvnieka īpašnieks ir COVID pozitīvs). 

Avots:https://www.pvd.gov.lv/partikas-un-veterinarais-dienests/jaunumi/ieteikumi-majdzivnieku-ipasniekiem-covid-epidemijas-laika?id=11193


Atgādinām, ka pavasaris ir laiks, kad ir novērojama pastiprināta dzīvnieku klaiņošana dzimumtieksmes apmierināšanai. Tāpēc šobrīd iespējamā COVID-19 izplatība ar mājdzīvnieku palīdzību var nopietni palielināt inficēto cilvēku skaitu.


Informāciju sagatavoja: 

Dzīvnieku patversmes Mežavairogi
Valdes locekle Danuta Priede

tel. 26479144