21.04.2021, Trešdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
897, pašlaik vēro: 18.

» SākumlapaNomas maksas atvieglojumi krīzes skartajiem komersantiem

 

Likuma Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību 13.pants nosaka, ka pašvaldību iestādes, kā arī atvasinātas publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības, brīvostas un speciālās ekonomiskās zonas uz likuma darbības laiku atbrīvo krīzes skarto nozaru komersantus no publiskas personas mantas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas vai lemj par nomas maksas samazinājumu un par publiskas personas mantas izmantošanu, kā arī nepiemēro kavējuma procentus un līgumsodus samaksas kavējuma gadījumā, izņemot naudu par patērētajiem pakalpojumiem - elektroenerģiju, siltumenerģiju, ūdensapgādi un citiem īpašuma uzturēšanas pakalpojumiem.

 

Savukārt 2020. gada 3. aprīlī spēkā stājušies Ministru kabineta noteikumi Nr.180 “Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību” nosaka kārtību, kādā atvieglojumi tiek piešķirti, kā arī kritērijus komersantiem, kuri var saņemt atvieglojumus nekustamā īpašuma vai kustamās mantas nomas maksas atbrīvojumam vai samazinājumam.

 

Ja komersantus, kuriem ir noslēgti un spēkā esošo nekustamā īpašuma vai kustamas mantas nomas līgumi ar Pārgaujas novada pašvaldību, ir skārusi krīze, viņiem iespējams pieteikties nomas maksas atvieglojumiem, rakstot iesniegumu. Iesniegumus par nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu izskata, un lēmumus pieņem Finanšu nodaļa, ievērojot Ministru kabineta 02.04.2020. noteikumus Nr.180.  “Noteikumi par publiskas personas un publiskas personas kontrolētas kapitālsabiedrības mantas nomas maksas atbrīvojuma vai samazinājuma piemērošanu sakarā ar Covid-19 izplatību”.

 

Iesnieguma paraugs

 

Vairāk informācijas:

Līga Medne,

Finanšu nodaļas vadītāja

e-pasts: liga.medne@pargaujasnovads.lv© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv