17.04.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
114, pašlaik vēro: 18.

» SākumlapaSeno lietu stāsti

Foto no “Straupes grāmatas”


Šis pavasaris iezīmējas ar to, ka ārkārtējās situācijas ierobežojumu dēļ vai ikviens nejauši ieguvis vairāk laika, ko veltīt savas mājas un sētas sakārtošanai. Kārtošana nozīmē arī gadu gados iekrātu lietu pārskatīšanu un šķirošanu. Nav tik viegli izmest mantas, kas savulaik labi kalpojušas vai kas saistās ar bērnības atmiņām, vecākiem, vecvecākiem, vai vienkārši ir kādreiz kaut kur atrastas un šķitušas interesantas.

Pārgaujas novada pašvaldība aicina – ja kāda lieta šķiet pašiem nevajadzīga, tomēr tā ir saistīta ar saimniekošanas vēsturi, atspoguļo noteiktu vēsturisko laiku, lūgums par to ziņot pašvaldības tūrisma koordinatorei.

Pašvaldībai ir telpas, kur iespējams uzglabāt šādus priekšmetus – senāko laiku liecības. Tie varētu būt ogļu gludekļi, kafijas dzirnaviņas, krēsli, senākas lustras, abažūri, dažādi amatnieka darba rīki, mūzikas instrumenti, 19. gadsimtā vai 20. gadsimta pirmajā pusē valkāts apģērbs, aksesuāri, trauki, pudeles, glāzes un glāzītes utml. Tā kopīgi mēs varētu izveidot krājumu, kas pēc kāda laika varētu pārtapt plašākā muzeja ekspozīcijā Lielstraupes pilī.

Iedzīvotāji īpaši aicināti atgriezt lietas, kas savulaik bijušas Lielstraupes pils īpašumā. Tās būtu ārkārtīgi nozīmīga vērtība, ar ko piepildīt pašlaik tukšās un vientuļās pils telpas, atgriežot tajās dzīvīgumu.

Tālruņa numurs saziņai 29464946.

Rudīte Vasile,
Pārgaujas novada pašvaldības tūrisma organizatore
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv