11.04.2021, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
53, pašlaik vēro: 18.

» SākumlapaPastiprināta kontrole ūdenstilpēs nēģu nārsta laikā
Foto: no Gaujas upes izņemts nēģu murds.

Pārgaujas novada teritorijā atrodas ievērojams skaits ūdenstilpes, tai skaitā Gaujas upe un Brasla, kuras ir sarežģīti apsekot, ar ko izskaidrojams tas, ka tajās notiek prettiesiska zivju iegūšana ar neatļautiem zvejas rīkiem. Pateicoties ieviestai licencētai makšķerēšanai, kā arī pastiprinātajai kontrolei Gaujas un Braslas upēs, maluzvejniecības tendence ir samazinājusies, taču joprojām sastopama.

Ar pavasara iestāšanos sākās nēģu nārsts, un sarosās arī maluzvejnieki, kuri, izmantojot murdus, cenšas iegūt nēģu lomus, ko minētajās upēs darīt ir aizliegts. Tieši tāpēc šobrīd notiek pastiprināta ūdenstilpju kontrole, apzinot populārākās maluzvejniecības vietas. Veicot pastiprinātu kontroli, Pārgaujas novada vides aizsardzības inspektors, sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības policiju, ir konstatējuši pārkāpumus un izņēmuši no Gaujas upes vairākus nēģu murdus. Jāpiebilst, ka inspektori ir labi ekipēti ar dažādām tehniskām palīgierīcēm, kas iegūtas ar Zivju fonda projektu finansējumu un ļauj operatīvāk konstatēt pārkāpuma faktus arī diennakts tumšajā laikā.

Atgādinām, ka Ministru kabineta noteikumi nr. 295 “Noteikumi par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos” nosaka, ka par vienu nēģa nelegālu noķeršanu var piemērot soda naudu 8 eiro apmērā, bet, ja tas ir noticis īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, piemēram, Gaujas Nacionālā parka teritorijā, tad soda nauda ir piecas reizes lielāka jeb 40 eiro par vienu iegūtu nēģi.

Pārgaujas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, kuri brīvo laiku labprāt pavada pie ūdeņiem, redzot kādas aizdomīgas vai nelikumīgas rīcības, ziņot Pārgaujas novada pašvaldības vides aizsardzības inspektoram (tel.26578332) vai pašvaldības policijai (tel.29333659).© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv