23.04.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
473, pašlaik vēro: 31.

» SākumlapaRenovācijas darbi Raiskuma kapos pabeigti

 

Pabeigti šī gada sākumā Raiskuma kapos uzsāktie renovācijas darbi, kas tika veikti, lai saglabātu un labiekārtotu gan Raiskuma kapličas ēku, gan kapu teritoriju.


Jau iepriekš tika ziņots, ka plānots veikt kapličas jumta seguma maiņu, lietusūdeņu sistēmas montāžu, kā arī, ka tiks veikti atjaunošanas darbi kapličas ēkas fasādei, vairākās vietās kapličas fasādē izdrupušo ķieģeļu vietā iemūrējot jaunus. Minētie būvdarbi ir veikti un pilnībā pabeigti. Tāpat arī atjaunota kapličas torņa koka daļa – koka detaļas attīrītas un pārkrāsotas. Atjaunots arī kapličas koka krusts. Atjaunošanas un labiekārtošanas darbi veikti arī citviet Raiskuma kapu teritorijā – ir atjaunoti mūra sētas fragmenti, kā arī kapu ieejas ķieģeļu vārtu stabi un mūris. Būvdarbus veica uzņēmums SIA “Nēguss”. Papildu jau minētajam, uzstādīti jauni metāla uzraksti pie kapličas, kā arī metāla kalumi (sētiņas un vārti). Metāla darinājums veidoja Raiskuma pagasta iedzīvotājs, metālmākslinieks Jānis Martinsnos (SIA “Martinsons.lv”).


Raiskuma kapu kapliča celta ap 1880. gadu, kad Raiskuma muižas īpašnieks K. Fegezaks ierosināja veidot pašiem savu pagasta kapsētu. Līdz tam raiskumieši izmantojuši attālo Straupes kapsētu. Muiža nodrošinājusi amatniekus – mūrniekus, koka darbu meistarus, savukārt pagasts gādājis būvmateriālus (informācijas avots: Raiskuma pagasta grāmata “Raiskums – starp mežiem, ezeriem un Gauju”, 2009).© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv