03.08.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
606, pašlaik vēro: 34.

» SākumlapaŠogad Starptautiskās Hanzas dienas notiks. Bet virtuāli

Liels bija Pārgaujas novada pašvaldības pārsteigums, kad desmit nedēļas pēc šī gada jūnijā paredzēto 40. Starptautisko Hanzas dienas Brilonā atcelšanas, tika saņemts atkārtots ielūgums uz svētkiem. Svētku rīkotāju komanda ir atradusi alternatīvu risinājumu un saskaņā ar Starptautisko Hanzas savienību un tās priekšsēdētāju Lībekas mēru Janu Lindenau ir vienojusies, ka notiks “pirmās virtuālās Starptautiskās Hanzas dienas Hanzas savienības 660 gadu vēsturē”.

Hanzas dienu programma paliks nemainīga – ceturtdienā, 4. jūnijā tiks pārraidīta svētku atklāšanas ceremonija, piektdienā, 5. jūnijā tiks rīkota delegātu video konference, vairākkārt svētku dienu laikā tiks atskaņotas Hanzas fanfaras, rādītas izstādes, risināsies radošās darbnīcas. Piemēram, 5. jūnijā plkst. 18.00 visus dalībniekus uz attālinātu līdzdalību aicinās Brilonas pavāri Tommijs Hillebrands un Andreas Pioreks ar savu performanci “Stay@home - Live Kochshow”. Pirms kulinārā šova tiks publicētas viņu gatavoto ēdienu sastāvdaļas, lai ikviens savā virtuvē varētu darboties viņiem līdzi.

Savukārt Hanzas dienu noslēguma ceremonijā notiks virtuāla Hanzas karoga nodošana Rīgai, kas ir 41. Starptautisko Hanzas dienu rīkotāja 2021. gadā.

Ir vērts kaut vai uz nelielu brīdi pievienoties Hanzas dienu svētku pasākumiem. Varbūt izdosies iegūt mazliet no tās sajūtas, kas parasti tik ļoti vieno Hanzas dienu dalībniekus klātienē. 

Svētku programma un informācija par pieslēgšanos skatāma Hanzas dienu  mājas lapā  www.hansetagebrilon.de © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv