23.09.2021, Ceturtdiena
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...

Komunistiskā genocīda upurus pieminot
25. martā karogus rotā sēru lentes, un visa Latvija, izsūtīto radinieki, izsūtīšanu piedzīvojušie un mājās atgriezušies cilvēki piemin 1949. gada notikumus, komunistiskās varas upurus un no tās cietušos, viņu sūros likteņus. Pirms 72 gadiem šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienība reģioniem.
Ņemot vērā valstī esošo situāciju un pulcēšanās aizliegumu, šogad Pārgaujas novadā netika rīkots publisks komunistiskā genocīda piemiņas brīdis, tomēr Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un domes priekšsēdētāja vietnieks Imants Kalniņš pieminēja represijās cietušos, individuāli noliekot ziedus pie piemiņas akmens Stalbē.