01.10.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
37, pašlaik vēro: 26.

» SākumlapaVeiksmīgi noslēgusies apmācību cikla “Mazā biznesa izaugsme Pārgaujas novadā” pirmā diena


Pārgaujas novads sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes nodaļu šajā septembrī pirmo reizi organizē apmācību ciklu Pārgaujas novada uzņēmējiem.

15. septembrī veiksmīgi tika aizvadīta apmācību cikla pirmā diena “Mazā Biznesa Izaugsmes Diena”, kuru vadīja profesionāli treneri-konsultanti - Māris Millers un Zane Ezeriņa (SIA MM Studija).

Apmācību pirmaja dienā piedalījās 20 dalībnieki, pārstāvot 15 dažādas uzņēmējdarbības nozares. Nodarbība notika visas dienas garumā no plkst. 9:00-17:00, un uzņēmēji atzina šo par lielisku iespēju gan uzzināt ko jaunu, gan atsvaidzināt jau esošās zināšanas.

  

  

“Mazā Biznesa Izaugsmes Diena” ir īpaši mazajiem uzņēmumiem veidota praktiska nodarbība, kuras laikā uzņēmējiem ir iespējas izvērtēt savu biznesa modeli, klientus, noteikt mērķus un prioritātes nākamajam periodam. Bez liekas teoretizēšanas – ļoti praktisks 8 stundu darbs ar savu uzņēmumu, kopā ar konsultantiem-treneriem un citiem līdzīgiem uzņēmumiem pie viena galda, lai izdarītu tās lietas, kurām ikdienas steigā neatliek laika. Nodarbības laikā tika aplūkotas Latvijas mazajiem uzņēmumiem aktuālas tēmas un situācijas, treneru pieredze darbā ar šādiem uzņēmumiem un laba vadības prakse.


                   

Liels prieks dalībniekiem bija par aktīvi veidotu nodarbību – katram dalībniekam konsultanti bija sagatavojuši savu praktisko piezīmju grāmatiņu, kurā uzņēmēji dienas laikā veica pierakstus, analizējot savu darbību. Piezīmju grāmatiņa ir veids kā uz vietas nodarbībā tiešām strādāt, jo nereti pēc semināriem, konferencēm daudz kas no pateiktā gana ātri tiek aizmirsts. Kā norāda M.Millers, tad šāda darba burtnīca ir iespēja uzņēmējam pašam likt domāt par savām uzņēmuma lietām, veikt pierakstus, analizēt un atklāt kādas būtiskas nianses, kuras pēc nodarbības var atkārtoti arī pārskatīt.


   

Nodarbības noslēgumā uzņēmēji dalījās ar to, kas dienas laikā tika iegūts, un kas tiks darīts turpmāk pēc šādas apmācības jau ar citu pieeju savam darbam. M. Millers min, ka viena diena nav ļoti daudz, bet pietiekami, lai liktu uzņēmējam pavērtēt savu darbu vai ieraudzīt kādas nianses citā veidā. M. Millers arī aicina uzņēmējus rast iespējas apmeklēt dažādus seminārus, konferences, īpaši, ja tās tiek piedāvātas bez maksas, jo informācijas nekad nevar būt par daudz, un ir būtiski šajā laikmetā sevi uzturēt pietiekami aktuālu.

Apmācību cikla mērķis ir sniegt Pārgaujas novada uzņēmējiem praktisku, noderīgu informāciju un zināšanas veiksmīgai biznesa attīstīšanai. Kā būtiskāko šādās apmācībās pašvaldība saskata arī iespēju novada uzņēmējiem satikties – pavadīt kopā dienu, iegūt jaunas zināšanas, apmainīties ar pieredzi un vairāk iepazīties vienam ar otru. Tā ir iespēja radīt jaunu platformu turpmākai sadarbībai. Pirmā apmācību cikla diena aizritēja ļoti pozitīvā gaisotnē, pašiem dalībniekiem nemaz neizjūtot visas dienas garumu.


   

Apmācību cikls tiks noslēgts 22. septembrī. Otrajā apmācības dienā Attīstīstības finanšu institūcijas ALTUM pārstāvji pastāstīs par pieejamo finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī par biznesa plāna nozīmi uzņēmējdarbībā - par tā izstrādes niansēm, pielietojumu, plāna sastāvdaļām, kas būs saistoši gan tiem, kas jau ir ar pieredzi savā biznesā, gan arī tiem, kas tikai plāno to uzsākt. ALTUM pārstāvji sniegs arī individuālas konsultācijas par uzņēmējiem interesējošiem jautājumiem.

22.septembrī nodarbība notiks no plkst. 9:00 – 13:00 Auciema muižā. Ja arī Jums ir interese piedalīties, tad līdz 21.septembrim (plkst. 17:00) iespējams pieteikt savu dalību, rakstot Pārgaujas novada Attīstības plānošanas nodaļas vadītājai Baibai Zvejniecei uz baiba.zvejniece@pargaujasnovads.lv, vai zvanot 29353779.


Apmācību ciklu novada uzņēmējiem finansiāli sedz Pārgaujas novada pašvaldība.


Pasākuma norises vieta: Auciema muiža, Raiskuma pagasts. Programma pieejama: šeit!
Informāciju sagatavoja:
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja - Baiba Zvejniece


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv