04.03.2021, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldība izsludina Grantu konkursu
    komercdarbības uzsākšanai vai attīstībai Pārgaujas novadā ...
  • Izsludināta pieteikšanās Kultūras projektu konkursam
    Jaunrades sekmēšanai un iedzīvotāju iniciatīvu atbalstīšanai ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
279, pašlaik vēro: 15.

» SākumlapaOrganizācijas “SDL” konkursā jauniešu biedrības “Vari un dari” realizētais projekts atzīts par labāko projektu Vidzemē

16.janvārī Lielvārdes Kultūras centrā norisinājās organizācijas “Sabiedrība ar dvēseli - Latvija” (SDL) konkursa 10.kārtas noslēguma pasākums. Pasākumā tika nominēti un apsveikti Latvijas pašvaldību nevalstisko organizāciju un aktīvo iedzīvotāju grupu pārstāvji par veiksmīgu projektu realizāciju 2015. gadā pašvaldību projektu konkursu ietvaros.

2015.gadā Pārgaujas novada pašvaldība pieteica savu dalību Latvijas pašvaldību apvienībā SDL, jo tas dod iespēju pašvaldības projektu konkursa ietvaros īstenotās biedrību un iedzīvotāju idejas virzīt tālākai vērtēšanai gan reģionālā, gan nacionālā līmenī. Kā norāda apvienības SDL valdes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs – “Organizācija SDL kļūst arvien atpazīstamāka”; vēl vairākas Latvijas pašvaldības ir pievienojušās SDL kopš tās dibināšanas 2014.gadā. 2015.gadā SDL konkursā tika pārstāvēti projekti no 31 Latvijas pašvaldības – 17 no tām iesaistījušās pirmo gadu.

SDL ir turpinājums jau iepriekš Latvijā īstenotajiem Nīderlandes fonda KNHM (Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij) konkursiem. KNHM līdz šim Latvijā spēlējuši nozīmīgu lomu, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju aktīvu iesaistīšanos savas dzīves telpas pilnveidošanā. Arī SDL mērķis ir nodrošināt KNHM ideju pēctecību Latvijā, organizējot ikgadējus konkursus, kuros tiek vērtēti iedzīvotāju projekti plašāk – ne tikai pašvaldības mērogā. SDL nepiešķir finansējumu projektu realizēšanai, to dara pašvaldības, katra sava budžeta, vēlmju un varēšanas ietvaros, taču SDL ir svarīga loma šīs idejas popularizēšanā, kā arī iedzīvotāju motivēšanā piedalīties pašvaldību rīkotajos projektu konkursos.

2015.gadā Pārgaujas novada pašvaldības projektu konkursa vērtēšanas žūrija pirmo reizi noteica labāko pašvaldības projektu konkursā īstenoto projektu, kurš tika virzīts uz SDL konkursu tālākai vērtēšanai Vidzemes reģionā. Par labāko tika atzīts jauniešu biedrības “Vari un dari” īstenotais projekts “Strītbola laukuma izveide Stalbes vidusskolas struktūrvienības teritorijā”. Augstu tika vērtēts tas, ka jaunieši visu projektu īstenojuši saviem spēkiem, kā arī paši spējuši piesaistīt nepieciešamo no Pārgaujas novada uzņēmējiem: SIA “Unguri” (finansiāls atbalsts - 1 270 euro) un Čudorānu ģimene (materiāls atbalsts – grants). Papildus augstu novērtēts arī tas, ka projekts īstenots vides sakārtošanas jomā, kā arī tam ir pēctecība - veicinot sportiskas aktivitātes gan Auciema ciemā, gan dodot iespēju Strītbola laukumu izmantot skolas audzēkņiem. Projekta realizācijai no pašvaldības puses tika piešķirts maksimālais finansējuma apjoms – 400 euro, ko nosaka pašvaldības projektu konkursa kārtība.

Vidzemes reģiona izvērtēšanā jauniešu biedrības projekts tika iekļauts pirmajā trijniekā no vairāk kā desmit projektiem astoņu pašvaldību konkurencē. Iekļūšana trijniekā ļāva jauniešiem aizstāvēt savu projektu SDL konkursa noslēguma pasākumā, kur tas tika vērtēts atkārtoti visas Latvijas līmenī.

Noslēguma pasākumā vērtēšanā piedalījās dažādu Latvijas pašvaldību un NVO pārstāvji, kuri varēja balsot par labākajiem projektiem, kuri īstenoti citos Latvijas reģionos. Vērtētājiem bija liegts balsot par projektiem no sava reģiona. Pēc kopvērtējuma jauniešu projekts tika atzīts par labāko īstenoto iedzīvotāju projektu Vidzemē 2015.gadā, par ko jaunieši saņēma naudas balvas sertifikātu 100 euro vērtībā.

     
     

Foto: no kreisās - Pārgaujas novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba Zvejniece, Jauniešu biedrības "Vari un dari" pārstāvji, SDL projektu konkursa koordinatore Vidzemē - Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe, Latvijas pašvaldību apvienības SDL valdes priekšsēdētājs Edvīns Bartkevičs


     

Foto: No kreisās - Nīderlandes fonda KNHM pārstāvji, Nīderlandes vēstnieks Latvijā Pīters Jans Langenbergs, Jauniešu biedrības "Vari un dari" pārstāvji

Papildus katra reģiona – Vidzemes, Kurzemes, Latgales, Zemgales un Pierīgas – labākais projekts tika vērtēts arī nacionālā līmenī. Par labāko 2015.gada projektu tika atzīts Vecumnieku novada pašvaldības iedzīvotāju apvienības “Hokeja entuziasti” projekts “Ledus laukuma ierīkošana”, saņemot galveno balvu 500 euro.

SDL konkursa noslēguma pasākumā piedalījās arī pārstāvji no Nīderlandes fonda KNHM, Nīderlandes vēstnieks Latvijā un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis. Par muzikālo noformēju pasākumā rūpējās IGO, kā arī mūziķi no Kocēnu novada – Renārs Veličko, Kārlis un Rūdolfs Zagorski. Pasākumu vadīja SDL konkursa reģionu koordinatores: Vidzemes Raunas novada domes priekšsēdētāja Evija Zurģe, Pierīgas Ādažu novada domes projektu vadītāja Inga Pērkone.

Arī šajā gadā pašvaldība marta mēnesī izsludinās Pašvaldības projektu konkursu 2016, kurā var piedalīties biedrību un iedzīvotāju iniciatīvu grupu pārstāvji, lai realizētu dažādus projektus novada attīstībai. Konkursa kopējais budžets no pašvaldības līdzekļiem veido 4 000 euro, paredzot, ka vienas idejas realizācijai var tikt piešķirti līdz 400 euro. Tāpat arī šogad tiks noteikts labākais projekts pašvaldības projektu konkursa ietvaros tālākai virzīšanai un vērtēšanai SDL konkursā.

Sveicam jauniešu biedrību “Vari un dari” ar panākumiem pašvaldībai pirmo reizi piedaloties SDL konkursā, kā arī sakām paldies ikvienai biedrībai un iniciatīvas grupai, kura piedalījās Pašvaldības projektu konkursā 2015, realizējot arī citus lieliskus projektus novada teritorijā! Atskats par visiem Pašvaldības projektu konkursa 2015 īstenotajiem projektiem būs lasāms Pārgaujas novada informatīvā izdevuma “Pārgaujas Novada Vēstis” janvāra Nr., kas iznāks janvāra beigās.

 

Informāciju sagatavoja:
Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Baiba ZvejnieceFoto galeriju no pasākuma var aplūkot sadaļā Foto 2016
Pašvaldību apvienības "Sabiedrība ar dvēseli - Latvija" noslēguma pasākums Lielvārdē, 16.janvāris


Jauniešu biedrībai "Vari un dari" iespējams sekot Twitter: @Vari_un_Dari© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv