18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
130, pašlaik vēro: 6.

» SākumlapaDiži aizvadīti Pārgaujas novada svētki “Straupei 810”

No 15. līdz 17. jūlijam Straupē varējām baudīt plašu kultūras programmu Pārgaujas novada svētku “Straupei 810” ietvaros. Esam gandarīti, ka iesaistītajai komandai izdevās gan novada iedzīvotājiem, gan viesiem sniegt kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanu, ko vēl ilgi atcerēties ar prieku un smaidu.


Svētku programma sākās piektdien Straupes tautas nama mazajā zālē, atklājot lielstraupietes Annas Leimanes un viņas mazbērnu glabāto un pašu darināto darbu izstādi – “Vairogu saimnieces rokdarbi”. Šī izstāde atnākušajiem vēlreiz atgādināja, ka ģimene – tā ir liela vērtība, ko nedrīkst aizmirst ikdienas darbos! Bieži vien vecmāmiņas ir tās, kuras ieaudzina ģimenes tradīcijas nākamajās paaudzēs. Un caur dažādiem rokdarbiem vai citām lietām mēs varam saglabāt mīļo cilvēku blakus, kad viņa vairs nav.

Vēlāk pie Piķiera namiņa Straupē oficiāli atklājām Hanzas taku, kā arī apbalvojām konkursa “Straupe Hanzā” uzvarētājus. Piektdiena bija īsta izstāžu atklāšanas diena! Piķieru namiņā bija iespēja aplūkot Kristīnes Rubikas veidoto leļļu izstādi, bet Mazstraupes pilī – izstādi “Krēsls: senais un mūsdienīgais”, kuru veidojām kopā ar novada iedzīvotājiem.

Vakara daļa iesākās ar Smilšu kino baudīšanu, kur ar smiltīm tika ieskicēts Straupes un Pārgaujas novada stāsts. Lai vakars kļūtu lustīgāks, Rīgas Danču klubs sniedza gan deju un dziesmu priekšnesumus, gan iesaistīja dejās visus atnākušos. Dejas tā aizrāva, ka laiks paskrēja nemanot! Tomēr visa nakts nebija paredzēta dejām. Iestājoties tumsai, Mazstraupes pils pagalmā tika demonstrēta spēlfilma “Purva bridējs”, kuras daudzas epizodes tika uzņemtas Straupes pusē. Pirms tam varējām noklausīties stāstus par to, kā tapusi filma, kādām niansēm varam pievērst uzmanību, to skatoties. Pārliecinājāmies, ka filmu vakari brīvā dabā publikai patīk, tādēļ noteikti tādus rīkosim vēl.

Sestdiena bija notikumu bagāta diena. Izstādē “Aplūko manu vāģi” varēja redzēt un piesēsties pie stūres dažādiem braucamrīkiem. Sestdienas pirmā daļa bija organizēta ģimenēm ar bērniem, jo bija padomāts, kā izklaidēt vismazākos. Pie sejiņu apgleznošanas meistarēm rinda bija visu laiku, bet mazie par to nemaz neskuma. Viņi vēroja, kā citi tiek pie interesantām “maskām”. Paralēli estrādē varēja vērot Rīgas jauniešu leļļu teātra izrādi “Vinnijs Pūks un viņa draugi”, bet sporta zālē praktiski iepazīties ar ebru zīmēšanas tehniku – tā ir ekskluzīva seno persiešu radīta māksla, kad zīmējums tiek veidots ar krāsām, kuras neizšķīst ūdenī, bet paliek uz ūdens virsmas. Teltī varēja aplūkot sieviešu kluba “Dzirkstelītes” sirdsdarbu izstādi.

Pusdienlaikā varējām vērot ielu vingrotājus un pārliecināties, ka cilvēks spēj pārvarēt gravitāciju ar spēka palīdzību. Ielu vingrotāji vēlējās pārliecināties par skatītāju izturību, tādēļ izaicināja viņus sacensties. Un ilgi nebija jāgaida, kad drosmīgie atradās! Ielu vingrotāji uzslavēja, ka Pārgaujas novadā ir spēcīgi un neatlaidīgi cilvēki.

Pēc fizisko spēku paraugdemonstrējumiem un pārbaudes, bija iespēja atpūsties, baudot svētbrīdi baznīcā, ko papildināja Evitas Zālītes un Ilonas Birģeles koncerts, kam sekoja svētku gājiens uz Straupes estrādi. Tajā piedalījās pašvaldības vadība un darbinieki, kā arī visi Pārgaujas novada pašdarbības kolektīvi: Straupes jauktais koris, Raiskuma jauktais koris, vokālie ansambļi – “Dzīvotprieks”, “Pārgaujas lakstīgalas” un “Laika ritmi” –, amatierteātri – “Sapņojums”, “Rozbeķēni” un “Punkts uz i” –, deju kopa “Papardīte” un deju kolektīvi – “Munsturis”, “Straupe”, “Idumeja” un Idumejas deju studija.

Pēc svētku gājiena estrādē varējām vērot dziesmu spēli “Īsa pamācība mīlēšanā”, kas bija teatrāli dzīvespriecīgs un labdabīgi ironisks uzvedums. Uzvedumā darbojās Aija Dzērve, Sarmīte Rubule, Evija Skulte, Aīda Ozoliņa, Ivars Kļavinskis, Kristians Karēļins, Jānis Krimuška, Voldemārs Šoriņš, Andris Daņiļenko, Valdis Zilveris un Pārgaujas novada dziedātāji un dejotāji. Tas bija izdevies kopdarbs.

Vakara noslēgumā klausītājus priecēja Ivo Fomins ar grupu, kurš, lai arī uzsvēra, ka ir Liepājas patriots, atzina, ka vecumdienas varētu pavadīt Straupē, jo te ir tik laba publika un daba. Pēc tam deju ritmus turpināja brāļi Auzāni, kuri spēlēja dažāda repertuāra dziesmas, pie kurām publika labprāt dejoja.

Pusnaktī bija iespēja vērot svētku salūtu, kurš izdaiļoja skaidrās debesis. Jau uz rīta pusi uz skatuves kāpa grupa “Crazy Daisy”, kuri ar savu mūziku aktīvi uzmundrināja pašus izturīgākos. Svētku otrā diena noslēdzās nākamās dienas 5:00 no rīta.

Svētdien Straupes lauku labumu tirdziņā viesojās vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai” vēstneši, kas informēja par 100 labajiem vides darbiem Latvijai un piedāvāja asināt prātu vides jautājumos. Zinošākie un attapīgākie balvā saņēma īpašu sēklu paciņu ar iespēju piedalīsies izlozē par Tallink jūras ceļojumu uz Stokholmu 4 personām. Laimīgo uzvarētāju noskaidrojām 25. jūlijā, un tā ir Ketija Vestberga. Apsveicam! Tirdziņa apmeklētāji labprāt cienājās ar sarūpēto svētku desertu.

Pārgaujas novada pašvaldība ir gandarīta, ka kopā izdevās nosvinēt “Straupei 810”. Apmeklētāju bija negaidīti daudz, kā arī laikapstākļi bija pasākumam vēlīgi. Svētki tika aizvadīti bez būtiskiem precedentiem, tādēļ izsakām pateicību novada iedzīvotājiem un viesiem par kulturālo uzvedību. Paldies kempingam “Apaļkalns” un uzņēmumam “Cope” par atbalstu!

Lielu paldies gribam teikt sieviešu klubiņam “Dzirkstelītes” par estrādes noformējumu, izstādes “Aplūko manu vāģi” dalībniekiem.
Paldies arī iedzīvotājiem, kuri dalījās ar atmiņām par filmas “Purva bridējs” uzņemšanu: Zinaīdai Šķesterei, Jānim Balodim, Hildai Dortānei.

Plašāku ieskatu svētku norisē varat aplūkot fotogalerijās. Nav jāgaida gads, lai atkal tiktos vienuviet! Aicinām sekot līdzi pasākumu programmai Pārgaujas Novada Vēstīs, mājaslapā, twitter kontā @Pargaujasnovads un Facebook lapā “Pārgaujas novads” un apmeklēt tos! Uz tikšanos augustā!

Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv