19.02.2018, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Izrāde bērniem !!! IZRĀDE PĀRCELTA UZ 22. FEBRUĀRI
  15. februārī plkst. 13.00 Stalbes tautas namā bērnu izrāde “ROTAĻLIETU STĀSTS” ... !!! IZRĀDE PĀRCELTA UZ 22. FEBRUĀRI
 • Pieejamas valsts apmaksātās vakcīnas pret ērču encefalītu
  Tā kā Pārgaujas novads atrodas ērču encefalīta epidēmiskajā teritorijā, bērniem, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu, ir pieejama valsts apmaksāta vakcīna pret ērču encefalītu ...
 • Pārgaujas novada pašvaldībai jauni sadarbības partneri Moldovā
  Pēc vizītes Pārgaujas novadā ar delegāciju no Riškani rajona padomes parakstīta vienošanās par sadarbību ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
17, pašlaik vēro: 25.

Vai, Jūsuprāt, būtu nepieciešama publiski pieejama un labiekārtota peldvieta pie Ungura ezera, kas atrodas netālu no kempinga "Unguri"?
Ir nepieciešama
Nav nepieciešama
Man tas nav aktuāli
» SākumlapaJauns EUROSCOLA konkurss: iespēja vidusskolēniem doties uz Strasbūru!

Rīko Eiropas Parlamentam veltītu pasākumu vai spēles savā skolā! Vai, iespējams, vēlies par Eiropas aktualitātēm mācīties sporta stundās? Ja Tevi interesē uzdevums un iespēja ar klases biedriem doties uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā, un klātienē piedzīvot parlamentāro darbu - piedalies EUROSCOLA jaunajā konkursā. Aicinām konkursā piedalīties jauniešu nevalstiskās organizācijas, jaunatnes centrus un skolas!


Eiropas Parlamenta Informācijas birojs (EPIB) Latvijā izsludina jaunu EUROSCOLA konkursu 10.-12.klašu skolēniem. Balva - iespēja doties ar klases biedriem apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā (Francijā) un kopā ar vidusskolēniem no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm klātienē redzēt un izprast parlamentāro darbu.

Konkursa mērķis ir stiprināt interesi un izpratni par ES procesiem, lēmumu pieņemšanu un šo lēmumu nozīmi katra cilvēka dzīvē.

Kas jādara, lai piedalītos?

Skolēniem, apvienojoties komandā, ir jāizstrādā projekts, kurā tie uzzinātu vairāk par EP uzbūvi un deputātu darbu, kā arī parādītu skolēnu radošumu un stratēģisko domāšanu.

Jaunajā EUROSCOLA konkursā jauniešiem ir trīs izvēles:

 •     EP spēles projekts. Jāizveido un vismaz daļēji jāīsteno ar EP tematiku saistītu spēli skolā vai ārpus tās, pilsētas vai jauniešu pasākumu ietvaros. Spēlei jāietver: vizuāls risinājums un noformējums, uzdevumi saistībā ar EP aktualitātēm, detalizēti izstrādāta norises kārtība un noteikumi.
 •     “Ar sportu par politiku”- EP tematikas iekļaušana konkrētā mācību priekšmetā skolas ietvaros. Skolēnu uzdevums ir integrēt Eiropas Parlamenta tematiku savā mīļākajā mācību priekšmetā (pēc skolēnu izvēles) - izveidot un sadarbībā ar mācību priekšmeta skolotāju īstenot interaktīvu mācību stundu jauniešu izpratnē par Eiropas Parlamenta aktualitātēm (ES datu reformu; jauniešu līdzdalību politikā; ĢMO un jauno pārtiku; enerģētikas savienību; ES iedzīvotāju veselības politiku un patērētāju tiesībām; EP - ES likumdevējs utt.).
 •     EP diena tavā skolā. Tematiska pasākuma rīkošana skolā, kas veltīta EP vērtībām – ik gadu Eiropas Parlaments piešķir četras balvas par izcilību cilvēktiesību, kino, jaunatnes projektu un Eiropas pilsonības jomā. Tā ir iespēja pievērst uzmanību cilvēkiem un organizācijām, kuri smagi strādā, lai padarītu mūsu pasauli mazliet labāku, kā arī iedrošināt citus sekot viņu piemēram. Konkursa balva ir ceļojums 24 skolēniem un 2 pieaugušajiem (piemēram, skolotājiem) uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, lai iepazītu EP darbu klātienē un, tiekoties ar jauniešiem no citām ES dalībvalstīm, diskutētu par aktuālākajiem ES jautājumiem.Iepriekšējie EUROSCOLA Latvijas konkursa uzvarētāji piedāvāja risinājumus veselīgam jauniešu dzīvesveidam, pētīja tradicionālu Latvijas ēdienu iekļaušanu ES Garantētas īpatnības reģistrā, izstrādāja priekšlikumus bēgļu jauniešu integrācijai Latvijas sabiedrībā, veidoja asprātīgas un informatīvas elektroniskās pastkartītes par Eiropas Parlamenta aktualitātēm. Kopumā EPIB saņēma ap 50 pieteikumiem.

Konkursa balva ir ceļojums 24 skolēniem un 2 pieaugušajiem (piemēram, skolotājiem) uz Eiropas Parlamentu Strasbūrā, lai iepazītu EP darbu klātienē un, tiekoties ar jauniešiem no citām ES dalībvalstīm, diskutētu par aktuālākajiem ES jautājumiem.

Iepriekšējie EUROSCOLA Latvijas konkursa uzvarētāji piedāvāja risinājumus veselīgam jauniešu dzīvesveidam, pētīja tradicionālu Latvijas ēdienu iekļaušanu ES Garantētas īpatnības reģistrā, izstrādāja priekšlikumus bēgļu jauniešu integrācijai Latvijas sabiedrībā, veidoja asprātīgas un informatīvas elektroniskās pastkartītes par Eiropas Parlamenta aktualitātēm. Kopumā EPIB saņēma ap 50 pieteikumiem.

Kādi ir pieteikšanās termiņi?

Pieteikuma anketu, uzdevumu un projekta aprakstu skolas, jauniešu centra vai jauniešu NVO komanda var iesniegt visa mācību gada garumā. Izsludinātais EUROSCOLA nolikums Latvijā ir spēkā līdz 2018. gada 15. maijam.

Vairāk informācijas EUROSCOLA konkursa nolikumā: ŠEIT!Plašāka informācija:

Signe Znotiņa-Znota,
Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā,
Tālr. + 371 26440185
E-pasts: signe.znotina-znota@europarl.europa.eu


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv