18.01.2022, Otrdiena
  • SAZINIES AR PAŠVALDĪBU!
    Jautājumus Cēsu novada pašvaldībai varat iesūtīt rakstot uz e-pastu vestule@cesis.lv Atbilde uz jautājumiem tiks sagatavota un nosūtīta uz jūsu norādīto e-pastu!

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdis

Latvijā 25. marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949. gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Tā ir diena, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Daudzi no viņiem, tostarp sievietes, sirmgalvji un bērni, dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās. Daļa novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs, bet daļa palika uz mūžiem Sibīrijas sniegos. 1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. 25. martā uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

Aicinām iedzīvotājus nolikt ziedus un būt kopā piemiņas brīdī pie Komunistiskā genocīda upuru piemiņas akmens Stalbē.