01.12.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
2046, pašlaik vēro: 36.

» SākumlapaAmatierteātra “Rozbeķēni” 5 gadu jubilejas pasākums jautri aizvadīts

2017. gada februārī amatierteātris “Rozbeķēni” atzīmēja savu 5. gadadienu ar pasākumu “Jautrība mūs kopā tur!”. Jau sākumā tika atgādināts, ka Rozbeķēni ir pazīstami ar savu neparastumu, atļaušanos būt unikāliem un spēju pārsteigt skatītājus visnegaidītākajos veidos. Un tiešām, pasākumā ik mirkli bija iespēja par to pārliecināties, sākot no tradicionāla, bet amizanta izrādes “skeča”, līdz ēnu teātrim, liliputu dejām un luminiscējošu aktieru izrādēm.

Bijušās Rozulas pamatskolas direktore un biedrības “Rozbeķu saime” vadītāja Ilze Krivašonoka pastāstīja par teātra mākslas attīstības vēsturi Rozulas pusē: “Pāršķirstot vēstures lapaspuses, droši varu teikt, ka teātra tradīcijas Rozulā ir sākušās pagājušā gadsimta 50. gados, turklāt visu aktivitāšu pamatā ir skola un skolotāji. Visos laikos skolā katru gadu tika iestudēta kāda izrāde. Paldies visiem, kuri bijuši režisori mūsu skolas izrādēm, paldies skolotājiem, kuri iesaistījās teātra dzīvē! Prieks, ka teātris nav zudis, un rozulieši turpina spēlēt.”

Daudz uzslavu tika teikts šī brīža režisorei Inesei Mangulei, kuru Rozbeķēni ļoti mīl un nav gatavi palaist prom, jo viņa ir radošu ideju pilna, atsaucīga, mīļa, bet arī stingra un prasīga. Inese Mangule dalījās atmiņās par to, kā viņa jauši-nejauši kļuva par Rozbeķēnu vadītāju: “Rozbeķēni ir tikpat traki kā es, tādēļ mēs tik labi saprotamies! Esmu pateicīga, ka esmu nonākusi šajā vietā, kur apkārt ir tik daudz pozitīvu un radošu cilvēku! Paldies, skatītāji, ka nākat uz izrādēm un esat kopā ar mums! Paldies arī Pārgaujas novada pašvaldībai, īpaši kultūras darbiniecēm, kuras palīdz iegādāties materiālus mūsu ideju īstenošanai! Apsolu, ka Rozbeķēni turpinās savu darbību vēl ilgi ilgi…”

Arī Pārgaujas novada priekšsēdētājs Hardijs Vents uzsvēra, ka Ineses Magules vadībā Rozbeķēni ir īstenojuši neprātīgas un skaistas idejas, ko skatītājs citur tuvākajā apkārtnē neredzēs. Sveicēju vidū bija arī Raiskuma koris, deju kolektīvs “Idumeja” un amata brāļi un māsas no amatierteātriem “Sapņojums” un “Punkts uz i”, kā arī visi  esošie un bijušie Rozbeķēni. Pasākumu noslēdza svētku kūkas baudīšana.

Par augsto māksliniecisko kvalitāti liecina arī tas, ka 19. martā Pārgaujas novada amatierteātru skatē, ko vērtēja režisors un aktieris Valdis Lūriņš,  Rozulas amatierteātris “Rozbeķēni” ieguva I pakāpi. Paldies par ieguldīto darbu un radošumu! Ar nepacietību gaidām nākamo izrādi jūsu izpildījumā.

Elīna Astahovska,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv