19.06.2018, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Gatavojamies pasākumam „Sakopta un videi draudzīga sēta 2018”
  Svarīga informācija sētu saimniekiem par ikgadējo konkursu „Sakopta un videi draudzīga sēta” ...
 • Atklāta Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” mācību ēka
  10.maijā Pārgaujas novada Daibē oficiāli tika atklāta Dabas un tehnoloģiju parka (DTP) “URDA” mācību ēka ...
 • Paziņojums par vidēja termiņa plānošanas dokumenta “Pārgaujas novada Jaunatnes politikas stratēģija 2019. – 2023. gadam” nodošanu publiskajai apspriešanai
  ...
 • Publiskajai apspriešanai tiek nodoti pārgaujas novada teritorijas plānojuma 2013. - 2024. gadam grozījumu 1.redakcija
  ...
 • Informācija personām, kas pieteikušās uz zvejas tiesību nomu pašpatēriņa zvejai Sāruma un Raiskuma ezeros
  ...
 • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
  Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
803, pašlaik vēro: 20.

Vai esat iepazinies ar fizisko personu datu aizsardzības regulu, kas stājās spēkā no 25.maija visās Eiropas Savienības valstīs?
Mani tas neinteresē
» SākumlapaSenioru ekskursija "Nacionālie dārgumi Rīgā"

 Šajā gadā senioru ekskursijas maršruts plānots no Pārgaujas novada līdz Rīgai un atpakaļ, iekļaujot ekskursijā dažādus apskates objektus, kuriem ir svarīga loma valsts tēla veidošanā.

     Apskates objekti:

     Latvijas Nacionālā bibliotēka. Viens no mūsu tautas gara simboliem ir Gaismas pils, par kuru mēs tagad dēvējam ilgi gaidīto Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku. Par šo ēku viedokļi ir dzirdēti gan pozitīvi, gan negatīvi, bet vienaldzīgos tā neatstāj. Kā izskatās šī ēka no iekšpuses, cik daudz funkciju tā pilda un cik daudz pārsteigumu tā sevī slēpj, to iespējams būs izzināt bibliotēkas apskates laikā. Bibliotēkas ātrijā jeb vestibilā būs iespējams arī apskatīt Tautas grāmatu plauktu, kas slejas piecu stāvu augstumā. Ekskursijas laikā šo Tautas grāmatu plauktu būs iespējams arī papildināt, jo katrs iedzīvotājs aicināts dāvināt vienu sev nozīmīgu grāmatu ar tās priekšlapā pašrocīgi ierakstītu veltījumu vai personisku stāstu. Tur ievietotās grāmatas tiks saglabātās mūžīgi un arī pastāvīgi atgādinās apmeklētājiem par individuālajiem stāstiem, kas veido mūsu kultūru un vēsturi

     Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotās ēkas atklāšana 2016. gada 4. maijā bija vērienīgs valsts mēroga notikums, un šajā gadā uzreiz kļuva par apmeklētāko muzeju visā Latvijā. Jāmin arī, ka muzeja apmeklējums šobrīd sasniedzis vairāk nekā ceturtdaļmiljonu. Kopš muzeja atklāšanas tam piešķirta Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva un Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas “Kilograms kultūras 2016” nominācija “Gada notikums”.

     Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs. Mēs noteikti varam lepoties ar Latvijas krāšņo dabu, kas, mainoties četriem gadalaikiem, ļauj mums iepazīt mūsu zemes bagātību un dažādību. Bet vai mēs zinām, cik patiesībā daudz augu pie mums sastopami, kā pareizi izaudzēt tropiskos augus, kāda ir mums pagalmā lidojošo tauriņu ikdienas dzīve un kā augi mijiedarbojas ar apkārtējām dzīvām būtnēm. Krāšņums, skaistums, taureņi, neredzēti augi un vēl daudz kas cits sagaida apmeklētājus Botāniskajā dārzā.            

     “Laimas” šokolādes muzejs. Kāds izvēlas “Serenādi”- saldo konfekti ar riekstiem, savukārt kādam citam labāk garšo maigi izsmalcinātie “Laimas” zefīri. Katrs “Laimas” produkcijā var atrast sev ko tīkamu. Noteikti gandrīz katrs latvietis un arī ārzemnieks, kas apmeklējis Latviju, ir nogaršojis kādu “Laimas” radīto saldumu meistardarbu. To pierāda arī fakts, ka gadu no gadiem tieši “Laimas” zīmols tiek atzīts par Latvijā mīlētāko saldumu zīmolu. Kāds ir “Laimas” veiksmes stāsts, kā notiek ražošanas process, to būs iespējams uzzināt muzeja apmeklēšanas laikā. Un iespējams ekskursijas laikā izdosies atklāt arī kādu slepeno recepti.

 

19.septembrī – Raiskuma pagasta senioriem

Autobusa maršruts Pārgaujas novadā:

06.40 – pietura “Dimdas” (braucot uz Raiskumu)

06.50 – pietura “Raiskums”
07.00 – “Dzintari” Auciems

07.03 – pietura “Auciems”

07.05 – veikals “Līdumnieki”

07.20 – pietura “Pielekši”

07.30 – pietura “Miglači”

07.40 – Lenču krustojums

07.55 – Pie veikala Kūdumā

08.05 – pietura “Unguri”

 

21.septembrī – Straupes un Stalbes pagasta senioriem

Autobusa maršruts Pārgaujas novadā:

07.30 –  pietura “Rucka”

07.35 – Rozula
07.45 – Stalbes tautas nams

07.50  – Plācis

07.55 – pietura “Kraujas”

08.00  – Straupes pamatskola

08.05 – pietura “Straupe”

08.10  – pietura “Strautiņi”

08.15 – pietura “Brasla”

 

Ekskursijas maksa EUR 2.00 no personas.

Pieteikšanās pie sociālā dienesta darbiniekiem pa tālruni 64132292 līdz 11.septembrim.

Iespējami arī citi pieturas punkti, tos aicinām pieteikt, zvanot uz iepriekš norādīto tālruni.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv