19.02.2018, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
 • Izrāde bērniem !!! IZRĀDE PĀRCELTA UZ 22. FEBRUĀRI
  15. februārī plkst. 13.00 Stalbes tautas namā bērnu izrāde “ROTAĻLIETU STĀSTS” ... !!! IZRĀDE PĀRCELTA UZ 22. FEBRUĀRI
 • Pieejamas valsts apmaksātās vakcīnas pret ērču encefalītu
  Tā kā Pārgaujas novads atrodas ērču encefalīta epidēmiskajā teritorijā, bērniem, kuri vēl nav sasnieguši 18 gadu vecumu, ir pieejama valsts apmaksāta vakcīna pret ērču encefalītu ...
 • Pārgaujas novada pašvaldībai jauni sadarbības partneri Moldovā
  Pēc vizītes Pārgaujas novadā ar delegāciju no Riškani rajona padomes parakstīta vienošanās par sadarbību ...
 • Turpinās Sarkano klinšu infrastruktūras atjaunošanas darbi
  Ar ERAF atbalstu uzsākts projekts kā ietvaros tiek atjaunota Sarkano klinšu pie Gaujas infrastruktūra (Raiskuma pagasts) ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
17, pašlaik vēro: 26.

Vai, Jūsuprāt, būtu nepieciešama publiski pieejama un labiekārtota peldvieta pie Ungura ezera, kas atrodas netālu no kempinga "Unguri"?
Ir nepieciešama
Nav nepieciešama
Man tas nav aktuāli
» SākumlapaSenioru ekskursija "Nacionālie dārgumi Rīgā"

 Šajā gadā senioru ekskursijas maršruts plānots no Pārgaujas novada līdz Rīgai un atpakaļ, iekļaujot ekskursijā dažādus apskates objektus, kuriem ir svarīga loma valsts tēla veidošanā.

     Apskates objekti:

     Latvijas Nacionālā bibliotēka. Viens no mūsu tautas gara simboliem ir Gaismas pils, par kuru mēs tagad dēvējam ilgi gaidīto Latvijas Nacionālās bibliotēkas jauno ēku. Par šo ēku viedokļi ir dzirdēti gan pozitīvi, gan negatīvi, bet vienaldzīgos tā neatstāj. Kā izskatās šī ēka no iekšpuses, cik daudz funkciju tā pilda un cik daudz pārsteigumu tā sevī slēpj, to iespējams būs izzināt bibliotēkas apskates laikā. Bibliotēkas ātrijā jeb vestibilā būs iespējams arī apskatīt Tautas grāmatu plauktu, kas slejas piecu stāvu augstumā. Ekskursijas laikā šo Tautas grāmatu plauktu būs iespējams arī papildināt, jo katrs iedzīvotājs aicināts dāvināt vienu sev nozīmīgu grāmatu ar tās priekšlapā pašrocīgi ierakstītu veltījumu vai personisku stāstu. Tur ievietotās grāmatas tiks saglabātās mūžīgi un arī pastāvīgi atgādinās apmeklētājiem par individuālajiem stāstiem, kas veido mūsu kultūru un vēsturi

     Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atjaunotās ēkas atklāšana 2016. gada 4. maijā bija vērienīgs valsts mēroga notikums, un šajā gadā uzreiz kļuva par apmeklētāko muzeju visā Latvijā. Jāmin arī, ka muzeja apmeklējums šobrīd sasniedzis vairāk nekā ceturtdaļmiljonu. Kopš muzeja atklāšanas tam piešķirta Latvijas Arhitektūras Lielā gada balva un Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio Gada balvas “Kilograms kultūras 2016” nominācija “Gada notikums”.

     Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs. Mēs noteikti varam lepoties ar Latvijas krāšņo dabu, kas, mainoties četriem gadalaikiem, ļauj mums iepazīt mūsu zemes bagātību un dažādību. Bet vai mēs zinām, cik patiesībā daudz augu pie mums sastopami, kā pareizi izaudzēt tropiskos augus, kāda ir mums pagalmā lidojošo tauriņu ikdienas dzīve un kā augi mijiedarbojas ar apkārtējām dzīvām būtnēm. Krāšņums, skaistums, taureņi, neredzēti augi un vēl daudz kas cits sagaida apmeklētājus Botāniskajā dārzā.            

     “Laimas” šokolādes muzejs. Kāds izvēlas “Serenādi”- saldo konfekti ar riekstiem, savukārt kādam citam labāk garšo maigi izsmalcinātie “Laimas” zefīri. Katrs “Laimas” produkcijā var atrast sev ko tīkamu. Noteikti gandrīz katrs latvietis un arī ārzemnieks, kas apmeklējis Latviju, ir nogaršojis kādu “Laimas” radīto saldumu meistardarbu. To pierāda arī fakts, ka gadu no gadiem tieši “Laimas” zīmols tiek atzīts par Latvijā mīlētāko saldumu zīmolu. Kāds ir “Laimas” veiksmes stāsts, kā notiek ražošanas process, to būs iespējams uzzināt muzeja apmeklēšanas laikā. Un iespējams ekskursijas laikā izdosies atklāt arī kādu slepeno recepti.

 

19.septembrī – Raiskuma pagasta senioriem

Autobusa maršruts Pārgaujas novadā:

06.40 – pietura “Dimdas” (braucot uz Raiskumu)

06.50 – pietura “Raiskums”
07.00 – “Dzintari” Auciems

07.03 – pietura “Auciems”

07.05 – veikals “Līdumnieki”

07.20 – pietura “Pielekši”

07.30 – pietura “Miglači”

07.40 – Lenču krustojums

07.55 – Pie veikala Kūdumā

08.05 – pietura “Unguri”

 

21.septembrī – Straupes un Stalbes pagasta senioriem

Autobusa maršruts Pārgaujas novadā:

07.30 –  pietura “Rucka”

07.35 – Rozula
07.45 – Stalbes tautas nams

07.50  – Plācis

07.55 – pietura “Kraujas”

08.00  – Straupes pamatskola

08.05 – pietura “Straupe”

08.10  – pietura “Strautiņi”

08.15 – pietura “Brasla”

 

Ekskursijas maksa EUR 2.00 no personas.

Pieteikšanās pie sociālā dienesta darbiniekiem pa tālruni 64132292 līdz 11.septembrim.

Iespējami arī citi pieturas punkti, tos aicinām pieteikt, zvanot uz iepriekš norādīto tālruni.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv