21.08.2018, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pasākums "Skopta un videi draudzīga sēta 2018" noslēdzies ar Saimniekballi
    18. augustā Ungurmuižā notika pasākuma "Sakopta un videi draudzīga sēta" noslēgums. Godināti sakopto sētu saimnieki ...
  • Atklāta Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” mācību ēka
    10.maijā Pārgaujas novada Daibē oficiāli tika atklāta Dabas un tehnoloģiju parka (DTP) “URDA” mācību ēka ...
  • Lauksaimnieciskai izmantošanai nomājamās zemes Pārgaujas novadā
    Aicinām pieteikties uz zemes vienībām vai tās daļas nomas tiesībām lauksaimnieciskai izmantošanai ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1111, pašlaik vēro: 32.

Vai Jūs vēlētos saņemt informāciju par aktualitātēm Pārgaujas novadā savā e-pastā?
» SākumlapaPārgaujas novada amatiermākslas kolektīvi piedalījušies XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos

No 30. jūnija līdz 8. jūlijam Rīgā notika XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, pulcējot vienviet 43290 dalībniekus, t.sk. 16500 kordziedātājus no 427 koriem un 18174 dejotājus no 739 kolektīviem. Svētkos piedalījās dalībnieki no 118 Latvijas pašvaldībām un 21 pasaules valsts.

Dziesmu un deju svētki ir mūsu tautas lielākā kultūras bagātība un šogad bija gaidīts notikums arī Pārgaujas novada amatiermākslas kolektīviem, kuri pirms svētkiem cītīgi gatavojās skatēm un daudz mēģināja. Svētkos piedalījās 5 kolektīvi – Raiskuma pagasta jauktais koris, Straupes pagasta jauktais koris, senioru deju kolektīvs “Munsturis”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Straupe”, jauniešu deju kolektīvs “Idumeja”. Kopskaitā Pārgaujas novadu Dziesmu un deju svētkos pārstāvēja 109 dalībnieki, kuri izdejoja fantastiskus rakstus, kā arī piedziedāja jauno Mežaparka estrādi.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki šogad ir ļoti īpaši, jo notiek Latvijas valsts simtgades zīmē. Šī gada jaunums bija tas, ka svētki iesākās ar gājienu un īpašu, svētku dalībniekiem paredzētu ieskandināšanas koncertu Skonto stadionā.

No otrdienas, 3. jūlija, mēģinājumus Daugavas stadionā uzsāka dejotāji, bet ceturtdien, 5. jūlijā, dziedātāji devās uz mēģinājumiem Mežaparka lielajā estrādē. Mēģinājumu grafiki kolektīviem atšķīrās, tomēr nogurumu nomāca pozitīvās sajūtas, kas gūtas, kā arī gandarījums, lepnums un svētku sajūtas.

Svētku gaidītākie notikumi bija deju lieluzvedums “Māras zeme” un noslēguma koncerts “Zvaigžņu ceļā”. Daugavas stadionā ap 17 000 dejotāju caur kustību un tautas dejas soli, caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu izstāstīja Latvijas bagāto vēsturi, bet Mežaparka Lielajā estrādē 12 000 balsīgs dziedātāju kopkoris sniedza trīs stundu garu koncertu, kurā skanēja latviešu profesionālās kormūzikas spilgtākie darbi.

Pārgaujas novada pašvaldība izsaka pateicību visiem amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem, kuri piedalījās un pārstāvēja Pārgaujas novadu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos. Novēlam raitu dejas soli un skanīgas balsis arī nākamajos Dziesmu un deju svētkos 2023. gadā!


Iluta Beķere,

sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa