24.10.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
297, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaMēslošana mežos un atpūtas vietās pie ūdenstilpēm joprojām aktuāla problēma

Foto: atpūtnieku atstātie atkritumi atpūtas vietā pie Auciema ezera

Viena no Pārgaujas novada pašvaldība prioritātēm ir tīra un sakopta vide. Tieši tāpēc pašvaldība jau vairākkārt ir informējusi par mēslošanu mežos un atpūtas vietās pie ūdenstilpēm, kā arī par to, ka mēslošana dabā ir sodāma rīcība.

Saprotams, ka vasaras laikā cilvēki tiecas pavadīt laiku un atpūsties dabā un pie ūdenstilpēm, taču ne vienmēr atpūtnieku rīcība ir atbildīga pret apkārtējo vidi. Domājot par cilvēku ērtībām, pie vairākām ūdenstilpēm, tajā skaitā pie Auciema ezera, pašvaldība ir labiekārtojusi atpūtas vietas, uzstādot galdus un soliņus, taču apsekojot šīs vietas, ir konstatēts, ka joprojām ir sabiedrības daļa, kas pēc atpūtas aiz sevis nenokopj, izmētājot tukšās pudeles, papīrus, izsmēķus, stikla lauskas un citus atkritumus. Tāpat arī tiek bojāti uzstādītie galdi un soli, dedzinot tos.

Dabas aizsardzības pārvaldes kampaņas ietvaros Pārgaujas novadā uzstādītas informatīvās zīmes ar moto “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes” ar mērķi – mainīt sabiedrības priekšstatu un uzvedību, uzturoties dabā. Pārgaujas novada pašvaldība atgādina, ka dabā atkritumiem vietas nav un tīša atkritumu izgāšana un mēslošana, kā arī infrastruktūras bojāšana ir sodāma rīcība. Par šādu pārkāpumu izdarīšanu piemērojama administratīvā atbildība.

Aicinām ikvienu izturēties ar cieņu pret dabu un nepalikt vienaldzīgiem, ja tiek manītas nekārtības un šāda veida pārkāpumi. Lūdzam nekavējoties ziņot Pārgaujas novada vides aizsardzības inspektoram vai Pārgaujas novada pašvaldības policijai. Ja ir iespējams, lūdzam veikt fotofiksācijas, lai vainīgās personas varētu saukt pie atbildības, jo mežiem, atpūtas vietām jābūt tīrām, drošām gan cilvēkiem, gan arī meža dzīvniekiem.


Agris Ķesa,
vides aizsardzības inspektors

 © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv