25.10.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Ar Pārgaujas novada domes 2019. gada 30.maija lēmumu (protokols nr.5, 10.§) tika nolemts nodot atsavināšanai nekustamo īpašumu “Rozulas skola”
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
830, pašlaik vēro: 25.

» SākumlapaNotiks pirmā jauniešu īstenotā projekta “Medijpratēja formula” darbnīca

 

Jau iepriekš ziņojām, ka Pārgaujas novada pašvaldība saņēmusi programmas “Eiropas solidaritātes korpuss” finansējumu projekta “Pārgaujas novada jauniešu un sabiedrības medijpratības un digitālo prasmju veicināšana “Medijpratēja formula”” īstenošanai. 2020. gada 17. oktobrī plkst. 11.00 Pārgaujas novada jauniešu radošajā istabā Rozulas tautas namā notiks pirmā projekta darbnīca.

Pirmās projekta darbnīcas tēma ir “Mediji un mūsdienas”, tās mērķis ir noskaidrot jauniešu paradumus, izpratni par mediju darbību, kā arī runāt par to, kā mainījusies mediju vide, piemēram, kādas jaunas vēstījumu formas pieejamas, kas ir jaunie viedokļu līderi un satura radītāji. Darbnīcā tiks izmantotas neformālās izglītības metodes, dažādi tiešsaistes rīki.

Projekta īstenošana tika uzsākta 2020. gada septembrī un ilgs 7 mēnešus. Īstenojot šo projektu, jaunieši vēlas vērst sabiedrības uzmanību medijpratības jautājumu nozīmei, veidojot Pārgaujas novada vietējo kopienu atbildīgāku, labāk sagatavotāku un spējīgāku domāt kritiski, kā arī analizēt pieejamo informāciju un orientēties mediju pasaulē. Projekta ietvaros notiks vēl 4 darbnīcas par dažādām medijpratības komponentēm – kritiskā domāšana, ietekmējošā komunikācija un faktu pārbaudīšana, tiešsaistes, sociālo mediju vide un datu drošība, vizuālā komunikācija un satura radīšana.

Projekta rezultātā jaunieši, tā dalībnieki, veidos informatīvu materiālu par medijpratības komponentēm un būtiskāko, lai ikviens spētu vadīties un neapjukt mūsdienās tik plašajā informācijas apjomā. Noslēdzoties projektam, ikviens tā dalībnieks saņems Youthpass sertifikātu par projektā apgūtajām un attīstītajām kompetencēm.

Aicinām sekot projekta aktualitātēm Pārgaujas novada pašvaldības un Pārgaujas novada jauniešu sociālo mediju profilos – Facebook un Instagram.

Dalībnieku skaits ierobežots, tāpēc nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Meklē pieteikuma anketu un piesakies šeit https://ej.uz/medijprateja_formula

Projekts “Pārgaujas novada jauniešu un sabiedrības medijpratības un digitālo prasmju veicināšana “Medijpratēja formula”” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.
Vairāk informācijas:
Iluta Balode,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste,
Attīstības plānošanas nodaļa© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv