30.07.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
47, pašlaik vēro: 7.

» SākumlapaKaligrāfijas meistarklase “Teksta māksla” tiešsaistē
 

2021. gada 17. aprīlī plkst. 11.00 tiešsaistes platformā MS Teams norisināsies tiešsaistes kaligrāfijas meistarklase “Teksta māksla”.

Pārgaujas novadā dzīvo ļoti daudz radošu, māksliniecisku un sabiedriski aktīvu iedzīvotāju. Tiešsaistes kaligrāfijas meistarklase “Teksta māksla” ir viņu iespēja attīstīt savas prasmes un radošo potenciālu, iesaistīties, līdzdarboties un komunicēt ar  citiem sev līdzīgi domājošiem cilvēkiem. 

Kaligrāfija jeb glītrakstīšana ir māksla skaisti un skaidri rakstīt rokrakstā, un tā ir viena no tēlotāja mākslas nozarēm. Ja vēl nesen uz kaligrāfijas rakstus varēja aplūkot vēstures grāmatās un tie tika uzskatīti par ko senatnīgu, tad jau tagad šī rakstības māksla ieguvusi modes lietas statusu.

Meistarklasi vadīs kaligrāfe Kaiva Narbute. Nepieciešamie materiāli (brush pen flomāsteri, papīrs un treniņu materiāli) ikvienam dalībniekam tiks nodrošināti. Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Kā piedalīties meistarklasē?

  • Piesakies meistarklasei, aizpildot tiešsaistes pieteikuma anketu https://ej.uz/teksta_maksla
  • Pēc pieteikumu saņemšanas sazināsimies ar dalībniekiem individuāli un vienosimies par meistarklasē nepieciešamo materiālu saņemšanu
  • Pirms meistarklases, tās dalībniekiem tiks nosūtīta saite, kurai jāpievienojas norādītajā datumā un laikā.

Šobrīd cilvēkiem lauku reģionos kultūras piedāvājums nav tas bagātīgākais, kā arī priekšstats par kultūras norisēm nereti saistās tikai ar klātienes pasākumiem. Ar šo projektu vēlamies vērst uzmanību tam, ka šī brīža situācija un mūsdienu tehnoloģijas sniegušas izdevību pievērsties sevis izzināšanai, pilnveidei un jaunu zināšanu ieguvei. Pandēmijas laiku, komunikācijas un kultūras procesu norisi tiešsaistē nevajadzētu uztvert kā slogu, bet gan kā iespēju.

*Finansējumu meistarklasei nodrošina Pārgaujas novada pašvaldība, atbilstoši Kultūras projektu konkursa nolikumam.Ina Mieze,

Neformālās grupas “Pārgaujas novada jaunieši” pārstāve