18.06.2021, Piektdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
10, pašlaik vēro: 20.

» SākumlapaUngurmuiža un tās parks - pavasara izbraucienu galamērķis

Kā lielākajai daļai Latvijas tūrisma uzņēmumu, arī Ungurmuižai ziemas sezona bijusi pārbaudījumiem bagāts laiks. Ņemot vērā saistībā ar Covid-19 izplatību valstī noteiktos ierobežojumus, muzejs joprojām ir slēgts. Taču, pateicoties siltumapgādes projektam, unikālā baroka koka ēka ir apsildīta aukstajā gada periodā, tā pasargājot oriģinālās koka detaļas no bojāšanās mitruma un aukstuma iespaidā. Tas ļāvis atrestaurēt sienas gleznojuma fragmentu, un aprīlī restauratori darbu turpinās.

Kamēr viesoties iekštelpās nav iespējams, viesus piesaista senais muižas parks pastaigām, un nedēļas nogalēs Ungurmuižā patiešām manāmi dabas mīļotāji. Acis patīkami piesaista rekonstruētais Ledus pagrabs – senā muižas būve, kas ne tikai dod priekšstatu par vēsturisko apbūvi, bet arī prasmīgi noslēpj modernās siltumapgādes iekārtas. Aicinām baudīt pavasari, aplūkojot Ungurmuižu, izbaudot dabas un vēstures tuvumu, un pavadot veselīgu atpūtu ar ģimeni!

Sadarbības projekts “Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos”, tiek īstenots Eiropas Savienības fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros.
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv