19.10.2021, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
345, pašlaik vēro: 11.

» SākumlapaPārgaujas ikgadējie svētki nosvinēti

 

No 6. līdz 8. augustam norisinājās ikgadējie Pārgaujas svētki. Tie tika atklāti piektdienas, 6. augusta vakarā, Stalbē, kad ar sveicienu Pārgaujas iedzīvotājiem un viesiem, Cēsu novada domes deputāts Hardijs Vents novēlēja baudīt svētkus un novērtēt iespēju tikties klātienē. Uz skatuves tika sagaidīta grupa “Labvēlīgais Tips”. Lai gan laikapstākļi nelutināja koncerta apmeklētājus, lietus netraucēja baudīt mūziķu performanci.

Visplašākā svētku programma tika piedāvāta sestdien, 7.augustā, kad vairākās vietās Straupē norisinājās dažādas aktivitātes. Lielstraupes pils kompleksā tika svinēti Lielstraupes pils svētki “Straupe 815”. Straupes iedzīvotāji un viesi saņema lielisku dāvanu Straupes 815. gadu jubilejā – izcilu un spilgtu koncertu, kas klausītājiem sniedza saturiski dziļu un vizuāli piesātinātu pārdzīvojumu, ļaujot izjust Lielstraupes pilsbaznīcas kompleksa unikālā kultūras mantojuma vērtību.  Koncerts nodrošināja nepārtrauktību Lielstraupes pils kompleksa attīstībā, ļaujot tam attālināties no stereotipiskās uztveres, kas saistās ar narkoloģisko slimnīcas ēku, un pietuvināties Lielstraupes pils attīstības vīzijai un misijai. Apmeklētājiem bija iespēja baudīt viduslaiku mūziku, kas tika atskaņota no pils torņa, Hanzas mūzikas koncertu un itāļu mūzikas koncertu “Skaistākās baroka pērles” Straupes baznīcā.  Savukārt par gastronomisko baudījumu gādāja pavāri Mārtiņš Sirmais un Ēriks Dreibants “3 pavāru” pop-up restorānā .

Pļavā pie Straupes sporta zāles bija sapulcējušies Latvijas Kabriokluba braucēji savās automašīnās, kas dažādi noformētas priecēja skatītājus. Tāpat arī paši automašīnu īpašnieki īpašos tērpos tērpti savstarpēji sacentās par Pārgaujas svētku apmeklētāju simpātijām, jo tieši viņi noteica kabriokluba gada kabrioleta titula ieguvēju. Pārgaujas svētku apmeklētāji nobalsoja par BMW 330d un tā ekipāžu Igoru Ļebedevu un Montu Arbidāni jeb Mikiju un Minniju, kuri ar savu izdomu iepriecināja kā svētku apmeklētājus, tā dalībniekus.

Mazākos svētku apmeklētājus ar dažādiem brīnumiem un trikiem priecēja Laboratorium šovs bērniem, savukārt vakarā norisinājās Jāņa Stībeļa koncerts, kuru kopā ar pasākuma apmeklētājiem sagaidīja divi nebēdnīgi mīmi, palīdzot iejusties un mudinot pasmaidīt. Mākslinieks J.Stībelis izpildīja savas pazīstamākās dziesmas, kā arī aicināja skatītājus būt priecīgiem, dejot un izbaudīt vakaru. Neskatoties uz to, ka arī sestdienas vakara koncertā pārsteidza lietus, tas netraucēja kustēties līdzi, dziedāt un svinēt. Savukārt par lustīgām, aktīvām dejām rūpējās grupa “Tandēms trijatā”, kas arī noslēdza svētku otro dienu.

Svētdienā, kā ierasts, apmeklētāji tika aicināti uz koncertu Raiskuma estrādē. Tur uz skatuves kāpa grupa “Lādezers”. 

Lai apmeklētu pasākumus, iepriekš bija jāiegādājas ieejas aproces. Kopumā svētku koncertus vēroja ap 1300 cilvēku, kas ļoti novērtēja iespēju apmeklēt pasākumus klātienē, kā arī priecājās par to, ka ir iespēja baudīt daudzveidīgu programmu un kvalitatīvus koncertus.© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv