25.09.2021, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
219, pašlaik vēro: 8.

» SākumlapaKoncerts “Pērļu zvejnieks.
Svētdien, 5. septembrī plkst. 16.00 Ungurmuiža aicina uz koncertu “Pērļu zvejnieks. Jānim Porukam 150”, kurā piedalīsies mecosoprāns Baiba Renerte, tenors Juris Jope, flautiste Rūta Īzāka-Mača un pianiste Ilze Kundziņa.

Koncerts ir veltījums vienam no nozīmīgākajiem latviešu dzejniekiem, kuram 13. oktobrī aprit 150. gadadiena. Druvienā dzimušā, Rīgā un Drēzdenē studējušā Poruka plašās intereses mākslā, literatūrā, kultūras vēsturē un, it īpaši, mūzikā ietekmēja arī viņa rakstnieka stilu, bet savukārt Jāņa Poruka dzeja iedvesmojusi daudzus komponistus. Koncertā varēs dzirdēt dažādu laikmetu latviešu komponistu dziesmas ar Poruka tekstiem – gan laikabiedru (Emīls Dārziņš, Jāzeps Vītols, Alfrēds Kalniņš, Jāzeps Mediņš, Jānis Zālītis, Emilis Melngailis), gan vēlāk dzīvojošu un arī mūsdienu komponistu (Haralds Berino, Imants Zemzaris, Selga Mence, Jānis Lūsēns) dziesmas. Skanēs arī Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis” un Poruka iemīļotu komponistu instrumentāli skaņdarbi, kā arī dzeja un vēstuļu fragmenti.

Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Ungurmuiža un nodibinājums “vienradzis viens”.

Ieeja 10 eur. Koncerts “vidēji drošajā” pasākumu rīkošanas līmenī, atbilstoši valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs vai, iepriekš rezervējot, pirms koncerta. Vietu skaits ierobežots!