18.10.2021, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas apvienībā
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...
  • Izmaiņas klientu apkalpošanā Cēsu novada Pārgaujas apvienības pārvaldē
    Turpmāk ieeja pašvaldības ēkās tikai ar derīgu COVID-19 sertifikātu vai, lai saņemtu COVID-19 sertifikātu papīra formātā. Pakalpojumu saņemšana pie pašvaldības speciālistiem pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta un ar derīgu COVID-19 sertifikātu ...
Karte
Apmeklējumi šodien:
97, pašlaik vēro: 5.

» SākumlapaIelu mākslas meistarklasē jaunas krāsas iegūst mūra siena A.Bieziņa Raiskuma pamatskolā

 

8. un 9. oktobrī Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolā notika ielu mākslas meistarklase kopā ar grafiti mākslinieku Daini Rudeni jeb Rudens Stencil, kuras laikā skolas teritorijā esoša mūra siena ieguva jaunas krāsas.

 

Ielu mākslas meistarklasē piedalījās Aleksandra Bieziņa Raiskuma pamatskolas skolēni un Pārgaujas jaunieši. Sekojot mākslinieka norādījumiem un ieteikumiem, meistarklases dalībnieki ar aerosola krāsām uz sienas izveidoja uzrakstu “Raiskums”, bet brīvajā laukumā katrs meistarklases dalībnieks varēja izpausties, uzzīmējot kādu burtu vai kādu citu motīvu, apgūstot dažādus veidus, kā radīt interesantus un efektīvus ielu mākslas darbus.

 

Vizuālās pārvērtības ieguvusī siena atrodas blakus zaļajai klasei, kurā tiek īstenots mācību darbs brīvā dabā. A.Bieziņa Raiskuma pamatskolas direktore Lolita Žagare atzinīgi vērtē paveikto darbu: “Jau sen domājām, kā šo mūra sienu padarīt dzīvāku, mūsdienīgāku un krāsaināku. Tā lai patīkami uzturēties ne tikai zaļajā klasē, bet arī skatīties uz sienu pa logu. Un pats būtiskākais ir tas, ka skolas audzēkņiem bija iespēja piedalīties un līdzdarboties tapšanas procesā.”

 

Meistarklasi divu dienu garumā vadīja mākslinieks Dainis Rudens jeb Rudens Stencil, kurš ir viens no Latvijas atpazīstamākajiem grafiti māksliniekiem. Tieši viņš ir autors vai līdzautors vairumam lielformāta sienu gleznojumiem dažādās Latvijas pilsētās – arī Cēsīs.  Tāpat arī māksliniekam ir iepriekš gūta pieredze meistarklašu vadīšanā, tajā skaitā arī speciālo izglītības iestāžu skolēniem.

 

Pārgaujas apvienības pārvalde saka paldies ikvienam, kurš iesaistījās, piedalījās un līdzdarbojās – A.Bieziņa Raiskuma pamatskolas direktorei par atsaucību, skolas pedagogiem un personālam par sirsnīgo uzņemšanu, skolēniem un jauniešiem par dalību un ieinteresētību. Paldies Dainim Rudenim par meistarklases vadīšanu, patīkamu komunikāciju un jaunu pieredzi!

 

Pasākums tiek īstenots projekta “STreet ARt” ietvaros, ko finansē fonds “Eiropa Pilsoņiem”. Projekts tiek īstenots ar mērķi izveidot Eiropas pilsētu tīklu, lai popularizētu ielu mākslu kā instrumentu pilsoniskās līdzdalības veicināšanai, sociālās atstumtības mazināšanai, kā arī starptautiskas pieredzes gūšanai.

 

No 13. līdz 15.oktobrim Portugāles galvaspilsētā Lisabonā norisināsies projekta partneru tikšanās, kurā piedalīsies arī Pārgaujas apvienības pārvaldes pārstāvji, lai prezentētu projekta rezultātus un vietējās aktivitātes īstenošanas gaitu un procesu.

Iluta Balode,

jaunatnes lietu speciāliste,

Attīstības plānošanas nodaļa