25.09.2021, Sestdiena
  • Pārgaujas apvienības pārvaldei jauni rekvizīti
    Informējam, ka, sākot ar 2021.gada 1.jūliju, iedzīvotājiem, veicot komunālos, nodokļu vai citus maksājumus, jāizmanto jauni rekvizīti ...

Talantīgo bērnu darbi ceļā uz Čehiju

Atzīmējot 10.gadadienu, kopš pieņemta UNESCO Konvencija par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu, noslēgusies 41. Starptautiskā bērnu vizuālās mākslas izstāde-konkurss „Lidice 2013” Latvijas kārta. Tās tēma – „Manas zemes tautas tradīcijas un kultūras mantojums” (latviešu tautas tērps, amatniecības darinājumi, deja, gadskārtu ieražas, pasakas, teikas).

Konkursam tika iesūtīti 1128 darbi. Uz Čehijas Republiku no Latvijas novadiem un pilsētām izvirzīti 163 darbi. Laureātu vidū arī Pārgaujas novada Straupes pamatskolas skolnieču darbi: Līgas Alksnes (9.kl.) „Dejo ar prieku” un Megijas Alksnes (8.kl.) „Maiss pār plecu” (skolotāja Daiga Kreituze).

Laureātu darbi apskatāmi Rīgas domē (Rātslaukumā 1) no 2013.gada 14.februāra līdz 7.martam.