26.11.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
249, pašlaik vēro: 22.

» SākumlapaPārgaujas novadā atklāts 12. Latvijas reģionu attīstības programmas bankomāts


Iniciatīva tiek īstenota Swedbank izstrādātās Latvijas reģionu attīstības programmas ietvaros. Šī gada aprīlī Swedbank publiskoja Latvijas reģionu attīstības programmu, noslēdzot sadarbības memorandu ar Latvijas Pašvaldību savienību par finanšu pakalpojumu pieejamības paplašināšanu Latvijas reģionos. Saskaņā ar parakstīto memorandu, papildus bankas fizikās pieejamības paplašināšanai, Swedbank atbalstīs ekonomiskās aktivitātes atjaunošanos Latvijas novados, piedāvājot kreditēšanas pakalpojumus, kas īpaši pielāgoti novadu uzņēmēju un iedzīvotāju prasībām.

Tie sevī ietver gan mikrokredītus nelielu pamatlīdzekļu iegādei vai apgrozāmo līdzekļu papildināšanai uzņēmumiem, gan hipotekāros kredītus ar atvieglotiem nosacījumiem mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem, gan arī ēku energoefektivitātes finansēšanu.


Ar oranžiem baloniem pavadīti, kopā ar Swedbank pārstāvjiem, Mārtiņu Drustu, Swedbank klientu servisa pārvaldes ārrīgas reģiona vadītāju un Daci Antoni, Swedbank finanšu centra “Valmiera” vadītāju, Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents, izņēma savu pirmo eiro naudas zīmi no jaunā bankomāta. Priekšsēdētājs vēl veiksmīgu sadarbību, piebilzdams, ka: “Swedbank bankomāta atvēršana Straupē ir nozīmīgs notikums, jo vietējie iedzīvotāji jau sen gaida banku sfēras lielāku pieejamību lauku reģionos. Kopš pēdējās reizes, kad novadā darbojās bankomāts, ir pagājis kāds laiks, un iedzīvotāji ātri pielāgojas apstākļiem. Ekonomiskie paradumi ir atkal mainījušies. Tomēr ceru, ka tikpat ātri tie mainīsies uz otru pusi. Šis naudas izmaksas bankomāts, pirmkārt jau, atvieglos veco ļaužu dzīvi, piemēram, pensijas izņemšanai, un samazinās tēriņus, dodoties naudas izmaksu veikt uz pilsētām. Tāpēc ceram, ka sadarbība nākotnē turpināsies un attīstīsies."


Sarunās ar Swedbank pārstāvjiem, domes priekšsēdētājs iepazīstināja ar Pārgaujas novadu, iezīmēja uzņēmjdarbības pašreizējo dinamiku un nākotnes perspektīvu, kopā tika diskutēts par Plāci kā nozīmīgu pieturas punktu uz A3 šosejas. Swedbank viesi atzinīgi uzteica līdz šim paveikto darbu un bija pārsteigti redzot un uzzinot, cik zems ir bezdarba līmenis novadā un cik aktīva ir uzņēmējdarbība un skolu sistēmas darbība. Swedbank atgādina, ka, bankas Latvijas reģionu attīstības programmas ietvaros, ir paredzētas daudzas aktivitātes arī jauniešiem un skolēniem.


Līdz gada beigām skaidras naudas pieejamību plānots nodrošināt arī Beverīnas, Ciblas, Krustpils un Riebiņu novados.


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv