23.11.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
886, pašlaik vēro: 19.

» SākumlapaDabas aizsardzības pārvalde turpina pastiprinātas kontroles upēs un ezeros


Īstenojot savvaļas lašu un taimiņu dabiskā nārsta aizsardzības pasākumus Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas inspektori veikuši deviņus reidus saistībā ar lašveidīgo zivju sugu lieguma laiku. Būtiska zivju migrācija vēl nav sākusies zemā ūdenslīmeņa dēļ. Arī dabā redzamās pēdas liecina – maluzvejnieki pagaidām vēl ir pasīvi un gaida zivju migrāciju.

Ja Gaujā un tās pietekās, kā arī citviet piejūras reģionos šobrīd lašu un lašveidīgo zivju nārsta laikā zivis no maluzvejniekiem tiek uzmanītas upēs, tad tikpat saspringts laiks vides inspektoriem ir arī Latgales ezeros. Arī tur nārstojošās lašveidīgās zivis – sīgas un repšus – aizliegts iegūt līdz 30. novembrim. Pamazām sākoties šo zivju nārstam ezeros, aizvadītajā nedēļā pastiprinātas kontroles reidus uzsākuši Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas inspektori, kas kopumā devušies piecās kontrolēs: trijās – Rāznas ezerā un divās – Ežezerā.
 
Reidu laikā Rāznas ezerā reģistrēts Rāznas nacionālā parka individuālo aizsardzības un izmantošanas noteikumu pārkāpums, pārvietojoties ar laivu ar iekšdedzes dzinēju un  uzsākta administratīvā lietvedība. Ežezerā izņemts viens tīkls 90 metru garumā. Savukārt Rāznas ezerā izņemti trīs nelikumīgi ievietoti murdi  un viena zušu naktsšņore 200 m garumā.
 
Jau ziņots, ka lašveidīgo zivju nārsta laikā līdz 30. novembrim Dabas aizsardzības pārvalde pastiprināti kontrolēs malu zvejniekus upēs un ezeros. Šajā gadā cīņā ar maluzvejniekiem tiks izmantotas dažādas mūsdienīgas iekārtas, kas ļauj novērot darbības upju un ezeru tuvumā arī nakts tumšajā laikā.
 
Lai zivju resursu uzraudzība un kontrole visā Latvijā tiktu veikta nepārtraukti, lūgums vietējiem iedzīvotājiem būt apzinīgiem un ziņot par aizdomīgiem gadījumiem un iespējamo malu zvejniecību valsts vides inspektoriem. Vienlaikus Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu interesentu doties dabā un vērot lašu nārstu, kas ir samērā unikāla parādība. Tādejādi kopīgiem spēkiem varam iztraucēt kādu malu zvejnieku un pasaudzēt lašus un taimiņus.

Dabas aizsardzības pārvalde aicina iedzīvotājus ziņot par nelikumīgas lašveidīgo zivju ķeršanas gadījumiem, jo šāda informācija būs noderīga pārkāpumu atklāšanā un pārtraukšanā:
- Rāznas Nacionālā parka teritorijā, Dainis Tučs 25644164, Aleksandrs Savičs 28703840;
- Gaujas Nacionālā parka teritorijā, Jānis Bušs 29433226.
 

Jāpiebilst, ka iedzīvotāji par iespējamiem makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem aicināti ziņot jaunajā mobilajā aplikācija “Vides SOS”. „Vides SOS” darbojas ar mobilo datu un GPS signāla palīdzību. Konstatējot iespējamo pārkāpumu, tas jānofotografē, jāapraksta un jānosūta.
 
 
Savukārt makšķerniekus Dabas aizsardzības pārvalde aicina ievērot makšķerēšanas noteikumus un tajos noteiktos ierobežojumus. Malu zvejniekiem der atcerēties, ka par zivju  iegūšanu īpaši aizsargājamā teritorijā saudzēšanas laikā normatīvie akti paredz arī  kriminālatbildību, kā arī jāatlīdzina zivju resursiem nodarītais zaudējums.


Informācijas avots: Dabas aizsardzības pārvalde


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv