03.12.2020, Ceturtdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1615, pašlaik vēro: 31.

» SākumlapaPAR PARAKSTU VĀKŠANU likumprojektam, ar mērķi atjaunot tautas tiesības virzīt vai atcelt likumprojektus Saeimā

 
Biedrība „Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” lūdz informēt novadniekus  –  ir pavērusies iespēja aizstāvēt sevi parakstoties – atjaunot demokrātisku pārvaldi! Iedegtie svecīšu simti Brīvības cīņu piemiņai ir liecība, ka vēl joprojām mūsu zemē daudzi cilvēki vēlas saglabāt Latviju - kādu to izcīnīja un veidoja tēvu tēvi.
 
18.septembrī CVK reģistrēja parakstu vākšanai atkārtoti likumprojektu:
Likums par 2012. gada 8. novembra likuma "Grozījumi likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu"" atcelšanu, tādējādi atjaunojot tautas tiesības ietekmēt likumu ierosināšanu un virzību Saeimā.
 
Atcelt nepareizu likumu - tā ir arī iespēja labot kļūdas (2012.gadā ieviestie šķēršļi tautai iesniegt likumprojektus Saeimā veicina varas pāreju valstī šauras personu grupas rokās).
 
No 20.septembra Latvijas visās 119 pašvaldībās ir atvērtas ap pieci simti parakstu vietu - pilsētu un pagastu pārvaldēs, dzīves vietas reģistrācijas punktos.
 
Paraksta apliecināšanas maksa - EUR 1,42. Vairākās pašvaldībās lemts maksu neieturēt vai samazināt. Līdzīgi kā agrāk, parakstus apliecina arī bāriņtiesas un notāri (tad izcenojums ir augstāks).
Daļa pilsoņu (kuriem ir e-identifikācijas karte) parakstīties var elektroniski portālā www.latvija.lv.
 
Ārvalstīs dzīvojošie LR pilsoņi vairs nevar kā agrāk parakstīties konsulātos, jābrauc ir uz Latviju. Ja iegādāta ID-karte (tās gan ir nedaudziem), tad e-parakstam vajadzētu darboties.
 
Parakstīšanās vietas:
Rīgā (izpilddirekcijās): Daugavpils ielā 31, E.Smiļģa ielā 46, Rūpniecības ielā 21, Brīvības gatvē 266. 
Pārgaujas novadā –  „Iktes” Stalbē; „Tautas nams”, Plācis Straupē  (pārvaldēs maksa 1,40 eiro, bāriņtiesā 2,85 eiro).

CVK mājaslapā var redzēt parakstu vietu adreses un darba laikus visos novados [atveras, klikšķinot uz novada nosaukuma], kā arī balsošanas instrukcijas, paraugus utt., turpat arī links uz iniciatoru biedrības „Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” mājas lapu.
 
Ikviena persona ir aizsargāta – par parakstīšanās kavēšanu jebkādā veidā (viltus, atrunas, iebaidīšana, draudi u.c.) iestājas kriminālatbildība pēc KL 90.panta. Tautas likumu iniciatīvas statuss ir vienlīdzīgs pašvaldību un Saeimas vēlēšanām.
 
Izrietoši, visiem 1,5 miljoniem vēlētāju Latvijā un ārvalstīs ir jāzina, ka ir izsludināta parakstīšanās par Tautas likuma projektu, lai ikviens varētu iepazīties un izdarīt savu izvēli – pievienoties vai atturēties.
 
Parakstīšanās notiks līdz 2016. gada 18. septembrim. Šis ir vienīgais parakstīšanai izsludinātais Tautas likuma projekts valstī, citu nav. 
 
Lūdzam informēt draugus un paziņas Latvijā un ārvalstīs; izlikt norādes/afišas, –
par iespēju ikvienam ietekmēt savu dzīvi uz labu – iesniedzot Saeimā obligāto likumprojektu, kura būtība: atjaunot pilsoņu tiesības "noraut stopkrānu" nepieņemamiem likumprojektiem un kontrolēt Saeimu. Ja priekšstāvji Saeimā noraidīs šo likuma projektu, tad attiecīgi nākošais solis ir tautas referendums.

 
Piemērs:
Saliedējoties rūpēs par savām ģimenēm, 2001. gadā  ar 307 tūkstošiem parakstu rosinot Tautas likuma projektu, pilsoņi piespieda Saeimu apturēt „Latvenergo” privatizāciju.

Saliedējoties un, ar 1/10 vēlētāju parakstiem, rosinot vēlreiz Tautas likuma projektu, ir iespējams atjaunot – tautas tiesības, labu pārvaldību un godīgumu Latvijas valstī.

 
VIDEO - Kāpēc nav pareizi klusējot atteikties, bet ir jāsaglabā Tavas tiesības -
https://www.youtube.com/watch?v=F7Z8YrZcho0
 
LTV1 raidījuma "Lielais Jautājums" (23.04.2015) ieraksts, par Latvijas novadu krasu pārveidi
http://youtu.be/lWwyCpEybpM
  (piedalās ministri, deputāti, pašvaldību vadītāji. Moderatori - I.Godmanis, G.Bojārs).
 

 
Biedrība „Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā”
e-pasts:  atverta.parvaldiba@gmail.com  vai  info@atvertaparvaldiba.lv
Tālrunis: 20732777
 
 
Tiesības izplatīt šo informāciju paredz Satversmes 64., 78., 100.  panti un likums „Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”. Pamats - CVK 18.09.2015. lēmums Nr.8.
 


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv