06.12.2020, Svētdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
99, pašlaik vēro: 21.

» SākumlapaPiedzīvojums Adventē


Grieta Grosberga


Otrās Adventes rītā Vējamātes zirgi auļoja un sagrieza zemi un debesi milzīgā lietus virpulī! Vētra plosīja koku augumus, pārbaudot to stiprību!  Šādā laikā saimnieks suni nedzen ārā! Bet,jā!... Drosmīgas dāmas devās uz Dunti ciemos pie keramiķa Arņa Preisa kunga, lai piedzīvotu melnā cepļa atvēršanas svētkus.

     

     

Ābeļdārzā nepacietīgi mīņājās skaisti rikšotāju šķirnes zirgi. Ar tiem drosmīgie jātnieki izgrieza pa kādam draiskam līkumam. Zirgi pa reizei sazviedzās, sazinoties sev vien zināmā valodā un uzturot apmeklētājos pacilātu garastāvokli.

Cienājāmies ar zupu no lielā katla, tā saņemot siltuma un sāta sajūtu. Mums šī bija labām emocijām piesātināta diena, satikti interesanti cilvēki.                             

Mūsu ceļojums turpinājās līdz jūrai. Jūrasmāte bija sadusmojusies un savus baltkrēpainos viļņus trieca pret krastu, sagrābjot un ieraujot dzelmē kokus. Dabas spēkam cilvēks nespēj turēties pretī, vien jālūdz, lai drīzāk vētra pierimst! Tāda neparasta Otrā Advente, stipri vēji, sagāzti koki, ne sniega, bet zaļa zāle decembrī.

     

Ir svētku ir laiks, kad nedaudz jāpiestāj pēc ikdienas steigas un jāizvērtē veiksmes un neveiksmes. Tad, kad nav saules un sniega, meklēsim gaišumu sevī.
Lai mums visiem veiksmīgs Jaunais gads! © 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv