28.11.2020, Sestdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
353, pašlaik vēro: 21.

» SākumlapaStarptautiskajās izstādēs popularizē novadu un GNP tūrisma piedāvājumu

2016. gadā Gaujas Nacionālā parka (GNP) tūrisma piedāvājums ar zīmolu "Enter Gauja" tiks popularizēts vairākās starptautiskās tūrisma izstādēs – gadatirgos Eiropā.

Starptautiskā tūrisma izstāžu sezona aizsākta ar izstādi "Vakantiebeurs" Utrehtā (Nīderlandē), kas norisinājās no 13. līdz 17. janvārim.
Tikko no Nīderlandes ar svaigiem iespaidiem atgriezušies novada tūrisma pārstāvji, kuri atzīst, ka „Vakantiebeurs” izstāde joprojām tiek uzskatīta par vienu no vadošajām tūrisma izstādēm ceļotājiem Eiropā. Izstādes tematikā uzsvērts labsajūtas tūrisms un velotūrisms.

Foto: Mūsu novada pārstāvis Juris Leimanis kopā ar Latvijas vēstnieci Nīderlandē Ilzi Rūsi (vidū) un citiem Latvijas nacionālā tūrisma stenda darbiniekiem.

Apmeklētāju interese par ceļojumu iespējām uz Baltijas valstīm joprojām pieaug, un, pieļaujams, ka šovasar ārzemju tūristu skaits novadā varētu būt krietni lielāks nekā iepriekšējos gados. Interesenti izstādē tika iepazīstināti ar jauno tūrisma piedāvājumu ģimenēm un bērniem „Susuriņa piedzīvojumi Gaujas Nacionālajā parkā”, daudzveidīgajiem dabas un ūdens tūrisma maršrutiem un taku tīklojumu aptuveni 1800 km garumā, kā arī mūsu novada velokarti  "Ar velo pa Pārgauju un tuvāko apkārtni" un tūrisma karti, kas tapusi sadarbībā ar Cēsu tūrisma attīstības un informācijas centru, „Cēsis un apkārtne”.

Savukārt februāra sākumā Rīgā norisināsies lielākais tūrisma gadatirgus Baltijas valstīs – "Balttour". Laikā no 5. līdz 7. februārim pašmāju interesentiem būs iespēja uzzināt par aktualitātēm un jaunumiem dažādās Latvijas un Baltijas pilsētās, gatavojoties vasaras tūrisma sezonai. Arī šajā izstādē interesenti tiks iepazīstināti ar kopīgo galamērķa piedāvājumu, jaunajiem tūrisma produktiem, kā arī tiks stāstīts par īpašajiem pasākumiem 2016. gadā mūsu novadā – novada svētkiem un Straupes 810. jubileju, Mazajiem opermūzikas svētkiem un „Šubertiādi” Ungurmuižā.

Pārgaujas novada un apkārtējo novadu tūrisma piedāvājums ārvalstu izstādēs tiek popularizēts, pārstāvot GNP galamērķa vienoto zīmolu "Enter Gauja". Gaujas Nacionālais parks vēsturiski ir viens no Latvijas atpazīstamākajiem un piedāvājuma ziņā bagātākajiem galamērķiem. Tāpēc, lai piesaistītu arvien lielāku ārzemju tūristu īpatsvaru visa gada garumā, pašvaldības kopā ar tūrisma uzņēmējiem vienojušās par kopīgu stratēģiju konkurētspējas palielināšanai.

Piedalīšanās tūrisma izstādēs un gadatirgos organizēta ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Pārgaujas novada tūrisma organizatore Rudīte Vasile
© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv