30.11.2020, Pirmdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
1480, pašlaik vēro: 27.

» SākumlapaAutotransporta direkcija uzsākusi skolēnu maršrutu izvērtēšanu; Pārgaujas novada pašvaldība jau rīkojusies

Autotransporta direkcija* sadarbībā ar plānošanas reģioniem ir vērsusies pie pašvaldībām ar lūgumu apzināt skolēnu maršrutus, lai vērtētu, cik lielā mērā šie maršruti pārklājas ar reģionālo pasažieru pārvadātāju maršrutiem. Šāds lūgums ir izteikts, lai iegūtu detalizētu informāciju par to, kur tie pārklājas ar regulāro pasažieru pārvadātāju maršrutiem un reisu izpildes laikiem un kur tos būtu lietderīgi aizstāt ar sabiedriskā transporta reisiem. Tādā veidā tiks samazinātas izmaksas gan pašvaldībai, gan valstij. Kā norāda Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš: “Pašvaldībām, kuras pašas organizē skolēnu pārvadājumus, būtu rūpīgi jāizvērtē izmaksas, kas rodas, nodrošinot šo pakalpojumu, un jāsaprot, vai racionālāk un ekonomiski izdevīgāk nebūtu izmantot regulāro pārvadātāju sniegtos pakalpojumus. Nereti iemesls, kādēļ atsevišķos reģionālajos maršrutos ir neliels pasažieru skaits, ir pašu pašvaldību īstenotie skolēnu pārvadājumi, kas uzņem arī pieaugušos. Tādējādi pasažieru skaits reģionālajos maršrutos un ieņēmumi samazinās, bet palielinās nepieciešamība pēc valsts dotācijas, un, ņemot vērā, ka maršruta tīkla apjomu nosaka, pamatojoties uz pasažieru pieprasījumu, nereti tiek spriests par kāda reisa vai maršruta slēgšanu.”

Saskaņā ar Autotransporta direkcijas rīcībā esošo informāciju kopumā visos plānošanas reģionā ir izveidoti 964 skolēnu maršruti ar 1519 reisiem. 101 Latvijas pašvaldības organizētie skolēnu pārvadājumi tiek nodrošināti ar 471 transportlīdzekli, un vienā mācību gadā tie nobrauc aptuveni 8,5 miljonus kilometru. Vienas dienas laikā ar skolēnu autobusiem tiek pārvadāti vairāk nekā 16 700 bērnu.

Daudzās pašvaldībās vēl tikai notiek informācijas apkopošanas darbi, bet Pārgaujas novada pašvaldība jau 2015. gadā uzsāka maršrutu izvērtēšanu. Rezultātā no šī gada 4. janvāra ir veiktas izmaiņas divos maršrutos: (1) Cēsis – Lielstraupe – Straupe – Cēsis un (2) Cēsis – Straupe. Tie ir pielāgoti skolēnu vajadzībām. Pašvaldība ir noslēgusi Līgumu par skolēnu pārvadājumiem ar AS “CATA”. Skolēni uz skolu un mājām tiek tādos pašos laikos, kā iepriekš. Šāda kārtība pašvaldībai ļauj ietaupīt finanšu līdzekļus, ko novirzīt citām aktivitātēm. Kā papildu labums ir tas, ka šobrīd pašvaldības skolēnu autobuss var daudz elastīgāk un plašāk pārvadāt skolēnus uz ārpusstundu pasākumiem (piemēram, sporta sacensībām, kultūras pasākumiem, olimpiādēm), jo vairs nav jāatgriežas uz konkrētā maršruta izbraukšanas laiku. Šobrīd īstenotais modelis ir optimālākais variants, lai nodrošinātu visu iesaistīto pušu vajadzības. Tāpat kā līdz šim, arī šī brīža maršruti tiek uzraudzīti un vērtēti, lai nepieciešamības gadījumā veiktu izmaiņas.

*Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Elīna Elekse,
sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste


Papildu informācijai:
Zane Plone,
VSIA Autotransporta direkcijas komunikācijas speciāliste
Tālr.: 28627003
E-pasts: zane.plone@atd.lv


© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv