01.12.2020, Otrdiena
lv
Aktualitātes Pārgaujas novadā
  • Pārgaujas novada pašvaldības īpašumu komisija rīko atkārtotu (trešo) izsoli ar augšupejošu soli nekustamā īpašuma „Rozulas skola” pārdošanai
    ...
  • Uzņēmējiem pieejama preču zīme – “Radīts Pārgaujas novadā”
    Jau 2017. gada nogalē tika izstrādāts dizains preču zīmei “Radīts Pārgaujas novadā”, kura nu tiek piedāvāta Pārgaujas novada uzņēmējiem ...
Pārgaujas novada karte
Apmeklējumi šodien:
630, pašlaik vēro: 30.

» SākumlapaPārgaujas novads piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour” 2016

No 5. līdz 7. februārim Gaujas Nacionālā parka (turpmāk tekstā – Gaujas NP) tūrisma klasteris piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour”, kuras ietvaros tiks prezentēta akcija “Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu”.
 
Turpinot attīstīt "Enter Gauja" jeb Gaujas NP kā vienotu tūrisma galamērķi,  deviņu novadu pašvaldības kopā ar 50 uzņēmējiem ir izveidojušas akciju "Sakrāj savu piedzīvojumu stāstu". Akcijas laikā ceļotāji, apmeklējot 60 tūrisma objektus un izmantojot to pakalpojumus, iegūs šī objekta unikālo kreļļu elementu. Šos elementus, pievienojot akcijas ķēdītei ar "Enter Gauja" simbolu, izveidojas unikāls suvenīrs – stāstu krelles, kas kļūs par neiztrūkstošu ceļojuma un piedzīvojumu atgādinājumu.

Akcija sāksies 1. maijā un ilgs līdz 1. septembrim, vai kamēr kreļļu elementi būs pieejami uzņēmumos. Tūrisma izstādes laikā tās apmeklētāji varēs saņemt akcijas bukletu, iepazīties ar uzņēmumu piedāvājumu un sākt plānot ceļojumu.

Tūrisma izstādē ceļotāji varēs iepazīties arī ar citiem informatīvajiem materiāliem – 30 dabas tūrisma maršrutiem, gastronomisko ceļvedi, ceļojumu stāsta grāmatu bērniem “Susuriņa piedzīvojumi Gaujas Nacionālajā parkā” un uzzināt visu par daudzveidīgajām atpūtas iespējām Latvijas lielākājā un vecākajā nacionālajā parkā.

Tāpat klasterī darbojošās deviņas pašvaldības –  Amatas, Cēsu, Inčukalna, Kocēnu, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Siguldas un Valmieras – ir izveidojušas krāšņu un apjomīgu tūrisma bukletu latviešu un angļu valodā, kas aptver visu reģionu. Tajā ikviens ceļotājs atradīs sev tīkamas nodarbes – aktīvu atpūtu pie dabas vai pilsētās, maršrutus laivu vai velo braucieniem, pārgājienu idejas, vietas, kur gardi paēst vai palutināt sevi ar SPA rituālu. Bukletā ievietoti nozīmīgākie vēstures un kultūras objekti, informācija par slēpošanas trasēm, radošajām darbnīcām un pasākumu kalendārs.

“Enter Gauja”  apvieno stāstiem un noslēpumiem bagāto reģionu pašā Latvijas sirdī. Kopš neatminamiem laikiem tas bijis leģendāru dabas un cilvēku notikumu epicentrs. Vēstures elpu un dabas pirmatnīgumu šeit caurauž dzīva kultūras vide un daudzveidīgās aktīvās atpūtas iespējas. Informācija par “Enter Gauja” tūrisma piedāvājumiem iespējams atrast vietnē www.entergauja.com.

Gaujas NP tūrisma zīmols tapis sadarbojoties tūrisma uzņēmējiem, deviņām pašvaldībām, Dabas aizsardzības pārvaldei un Vidzemes augstskolai, lai paaugstinātu konkurētspēju starptautiskā tirgū, palielinātu apmeklētāju uzturēšanās laiku, kā arī nodrošinātu ilgtspējīgu reģiona attīstību vienotā tūrisma galamērķī – Gaujas NP.

Jau iepriekš ziņots, ka 2013. gada sākumā tika atklāts jaunais tūrisma zīmols “Enter Gauja”, kas tapis LIAA atbalstītā projekta „Gaujas NP tūrisma klastera attīstība” ietvaros, kuru līdzfinansē tūrisma uzņēmēji un atbalsta parka teritorijā esošās pašvaldības.

Mudinām iepazīties ar pārskatu par Gaujas NP tūrisma klastera jaunākajām aktivitātēm!


Informāciju sagatavoja:
Alda Bražūne
Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteris
Tālr.: 28316007
E-pasts: alda.brazune@entergauja.com© 2013 Pārgaujas novada pašvaldība.
Izstrādāts: 101.lv